نظام پزشکی از همه ظرفیت‌های خود برای توقف طرح افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی استفاده کند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، متن این نامه به شرح ذیل است؛

استاد گرانقدر جناب آقای دکتر ظفرقندی، رییس کل محترم سازمان نظام پزشکی
 
استاد گرانقدر جناب آقای دکتر معین، رییس محترم شورای عالی نظام پزشکی

سلام علیکم

احتراما به استحضار می رساند امضاء طرح دوفوریتی توسط تعدادی از نمایندگان مبنی بر افزایش دو برابری ظرفیت پذیرش رشته های علوم پزشکی آن هم برای سال تحصیلی ۱۳۹۹_۱۳۹۸ موجی از نگرانی را در بین کارشناسان امر فراهم نموده که در بندهای زیر به برخی موارد اشاره می شود:

۱.بعد از ادغام آموزش پزشکی در وزارت بهداری وقت و تشکیل دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ، سیاست دولتمردان بر گسترش تعداد دانشکده های علوم پزشکی و افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو قرار گرفت. اگرچه در زمان خود شاید طرح خوبی بود ولی نتیجه این شد که آموزش پزشکی قربانی کمیت شد.

۲.همین الان هم امکانات نرم افزاری و سخت افزاری دانشگاه ها از استاد گرفته تا آزمایشگاه و... جوابگوی حتی وضعیت موجود نیست چه رسد به این که بخواهد ظرفیت پذیرش دو برابر شود.

۳. قرار بود تعداد،ظرفیت و حتی محتوای آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی بر اساس سند آمایش سرزمینی دانشگاه های علوم پزشکی برنامه ریزی و اجرا گردد .این که الان در کجای کاریم اطلاع موثقی ندارم.

۴.حسب اطلاع چنین طرحی در دو کمیسیون مهم بهداشت و آموزش عالی مطرح نشده و این که نمایندگان عزیز به پشتوانه کدام شواهد و کار کارشناسی اقدام به تهیه و امضاء آن نموده اند جای تامل دارد.هر چند مسبوق به سابقه است که برخی از نمایندگان محترم حتی بدون خواندن متن چنین نامه ها و طرح هایی ابتدا اقدام به امضاء نموده و بعدا انصراف خود را اعلام می دارند.

۵.اگرچه از آتش تهیه ای که توسط برخی کارشناس نماها آن هم در صدا و سیمای ملی تدارک دیده شد انتظار می رفت که خروجی آن تهیه چنین طرح خامی باشد.

(طرح موضوع گزارش کذب فرار مالیاتی توسط جامعه پزشکی در برخی رسانه ها و صدا و سیما و متعاقب آن طرح آن در مجلس نیز گواهی بر این مدعاست.)

در خاتمه انتظار دارد سازمان نظام پزشکی با استفاده از تمامی ظرفیت های خود در جهت روشنگری و توقف چنین طرحی در مجلس شورای اسلامی اقدام نماید.

98/5/7

دکتر عزت اله گل علیزاده

نایب رییس اول شورای عالی نظام پزشکی

و رییس کمیسیون نظارت

 
رونوشت:

-استاد معزز جناب آقای دکتر نوبخت

رییس محترم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی جهت استحضار

_هیئت رییسه محترم مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی جهت استحضار

_اعضاء محترم شورای عالی جهت استحضار

_برادر بزرگوار جناب آقای دکتر حبیبی

معاون محترم پارلمانی سازمان جهت استحضار و اقدام لازم

_برادر بزرگوار جناب آقای دکتر سلیمی

-معاون محترم آموزشی و پژوهشی سازمان جهت استحضار و اقدام لازم

_روسای محترم نظام پزشکی شهرستان ها جهت استحضار و درخواست مذاکره با نمایندگان محترم 

_روسای محترم انجمن های علمی گروه پزشکی جهت استحضار

پایان پیام/

9 نظر

مطالب مشابه