طرح آموزش تکنسین فوریت‌های پزشکی زن در کشور عملیاتی می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، پيرحسين كوليوند، در حاشیه اجلاس روسای دانشگاه ها و دانشكده هاي علوم پزشكي کشور در مشهد، با بیان اینکه آگاهی بخشی و آموزش اقدامات پیشگیرانه در جامعه می تواند مخاطرات ناشی از حوادث را کاهش دهد، افزود: در اين راستا، طرح آموزش سلامت یار در خانواده ها و تربیت نیروهای داوطلب مردمی در دستورکار اورژانس کشور قرار گرفت.

رييس سازمان اورژانس كشور ضمن اشاره به عملکرد خوب مراکز اورژانس کشور در گام عملیاتی بحران ها و مدیریت آن، بيان كرد: در بخش آموزش و پیشگیری، همچنان نیازمند تقویت هستیم و لازم است با تعریف و تمرین سناریوهای مختلف بحران، آمادگی های اطلاعاتی و عملیاتی خود را ارتقا دهیم.

وی با اشاره به وقوع حادثه سیل در سال جاری و حضور گروه های مردمی و NGO ها در فضای امدادرسانی به مناطق سیل زده تصريح كرد: در حوادث این چنینی که وسعت آن قابل توجه است، چنانچه نیروهای امدادی مردمی در قالب تیم های داوطلب از قبل آموزش دیده و در کارگروه های مختلف سلامت بسیج شوند، قطعا حضورشان بهره وری بیشتری خواهد داشت.

کولیوند به اجرای طرح آموزشی سلامت یار در بین خانواده ها اشاره کرد و گفت: هدف آن است که در هر خانواده یک نفر توانایی کمک های امدادی را داشته باشد و در صورت بروز حادثه ای بتواند تا رسیدن نیروهای اورژانس فضا را مدیریت کند؛ این آموزش ها در حال حاضر از طریق مدارس، مساجد و در فضای مجازی دنبال می شود.

رييس سازمان اورژانس كشور از اجرای طرح آموزش تکنسین فوریت های پزشکی زن در کشور نیز خبر داد و گفت: به منظور رفاه حال بانوان آسیب دیده و امدادرسانی هر چه بهتر به آنان در سوانح طرح آموزش تکنسین فوریت های پزشکی زن در کشور در آینده ای نزدیک عملیاتی خواهد شد.

وی افزود: این سازمان در نظر دارد، از مجموع افرادی که جذب نظام بهداشت و درمان می شوند، سه هزار نفر را برای خدمات دهی در فوریت های پزشکی جذب کند.

کولیوند گفت: این سازمان همچنین به منظور ارائه خدمات بهتر به مردم در نظر دارد تا تعدادی آمبولانس جدید خریداری کند، خرید تعداد جدید آمبولانس به منظور تجهیز بیشتر ناوگان زمینی است، البته در سال های اخیر تعداد ناوگان زمینی از ۲۴۰۰به ۵۵۰۰ افزایش یافته است.

به گزارش وب‌دا رييس سازمان اورژانس كشور در پایان اضافه کرد: برای خرید تعدادی بالگرد نیز در حال رایزنی هستیم، عنوان کرد: همچنین، تعدادی اتوبوس آمبولانس جذب حوزه درمان خواهد شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه