از اولویت های اصلی معاونت درمان تقویت بسته‌های خدمات دندانپزشکی بیماران خاص است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، جمشید کرمانچی در چهارمین همایش سراسری رؤسای دندانپزشکی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور گفت: خوشبختانه اورژانس دندانپزشکی در نوروز امسال از پیشرفت 100 درصدی نسبت به سال گذشته برخوردار بوده است به طوری که 20 مرکز سال 97 به 40  مرکز شبانه روزی در سال جاری جهت ارائه خدمات دندانپزشکی به مردم افزایش یافته است.

 معاون مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت ادامه داد: ارائه خدمات اورژانس دندانپزشکی از موارد حاکمیتی است و ما موظف به ارائه خدمات اورژانسی دندانپزشکی در تمام طول ایام هستیم، جلساتی مشترک با سازمان اورژانس کشور  نیز پیرامون قرار گیری  این دسته از خدمات در برنامه های آتی اورژانس برگزار شده است.

وی افزود: یکی از اولویت های اصلی معاونت درمان، بیماران خاص و صعب العلاج و تقویت بسته های خدماتی این بیماران است، با توجه به اهتمام معاونت درمان به این موضوع، دانشگاه های علوم پزشکی موظفند با درک شرایط بیماران خاص و صعب العلاج برنامه های جامعی برای ارائه خدمات به این بیماران در نظر گیرند. همچنین با نظارت دقیق‌تر بر کیفیت خدمات و تعرفه از اجحاف حقوق بیماران جلوگیری کنند.

کرمانچی گفت: ارائه خدمات دندانپزشکی برای بیماران خاص و  صعب العلاج در حوزه دندانپزشکی از اولویت های مهم ما است بیماران باید بتوانند با دسترسی به این خدمات با اطمینان از کیفیت و تعرفه مناسب بهره مند شوند.

 معاون مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت یادآور شد: ارائه خدمات دندانپزشکی  به بیماران خاص و صعب العلاج تا چند سال گذشته در کشور وجود نداشت اما امروز به همت همکاران در دانشگاه های علوم پزشکی امکان ارائه این خدمات فراهم شده است. تاکید ما همواره بر  ارتقا این خدمات به خدمات تحت بیهوشی است تا بیماران نیازمند بتوانند از آن بهره مند شوند. 

وی اظهار کرد: همچنین از دانشگاه ها تقاضا شده تا با اطلاع رسانی درست از طریق شبکه ها و رسانه های  استانی و محلی خود، مرجع ارائه این خدمات به مردم را معرفی نمایند. چرا که طیف وسیعی از  بیماران خون ریزی دهنده، تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی، سرطانی  و دیگر بیماران این حوزه نیازمند این خدمات هستند.

به گزارش وب‌دا کرمانچی در پایان اضافه کرد: کارنامه سه ماهه ازعملکرد دانشگاه های علوم پزشکی تدوین شده  تا نقاط ضعف و قوت دانشگاه ها شناخته شود. این کارنامه ها ملاکی بر توزیع امکانات و تجهیزات خواهد بود.

پایان پیام/

مطالب مشابه