پرونده الکترونیک سلامت زیرساخت اصلی پزشک خانوار و نظام ارجاع است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا رئیسی پرونده الکترونیک سلامت را به عنوان زیرساخت اصلی پزشک خانوار و نظام ارجاع معرفی کرد و گفت: کار پزشک خانوار در شهرهای زیر ۲۰هزار نفر و روستاها در حال انجام است. اما در مورد کلان‌شهرها با توجه به استقرار مراکز جامع سلامت و مدلی که در آن  ۱۲ گام برای اجرای پزشک خانوار تعریف کردیم، در حال پیشروی هستیم. نباید فراموش کرد که گام اصلی در این بخش، استقرار پرونده الکترونیک سلامت است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: ۱۲ گام برای اجرایی شدن برنامه پزشک خانواده در کشور وجود دارد، آموزش عمومی و اختصاصی پزشکان در حوزه پزشک خانوار از اصلی‌ترین دغدغه‌های وزارت بهداشت در این زمینه است. تا کنون پیشرفت خوبی صورت گرفته است و همین روند در آینده نیز دنبال می‌شود. از نیمه دوم سال جاری گام‌های بعدی پزشک خانوار مرحله به مرحله پیش می‌رود.

وی افزود:بحث به کار بردن پرونده الکترونیک سلامت در هر دو بخش خصوصی و دولتی در خدمات سطح یک سرپایی لازم‌الاجرا بوده و تمام پزشکان موظف به رعایت آن هستند. گام بعدی ما ارائه اختیار انتخاب پزشک خانوار به افراد است و همان طور که مراقبین سلامت را استقرار دادیم و ۲۵۰۰نفر تحت پوشش مراقبین سلامت هستند، مقوله پزشکان خانوار نیز به همین نحو دنبال خواهد شد.

به گزارش ایسنا رئیسی در پایان گفت: موضوع آموزش عمومی و اختصاصی پزشکان در حوزه پزشک خانوار از اصلی‌ترین دغدغه‌های وزارت بهداشت در این زمینه است. در حال حاضر پزشکان عمومی طبق برنامه طراحی شده و عقد قرارداد با معاونت آموزشی برای فراگیری آموزه‌ها ثبت‌نام کردند و در کنار آن آموزش تخصصی پزشک خانواده نیز در حال انجام است. البته بعید می‌دانم تا پایان سال تمام گام‌های پزشک خانوار به طور کامل برداشته شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه