ملاک سنجش تمام داروها براساس استاندارد بین‌المللی است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد رضا شانه‌ساز در خصوص پوشش بیمه‌ای داروها بیان کرد: قانون بیمه های پایه در بسیاری از کشورها به نحوی است که وقتی دارویی ژنریک عرضه می‌شود، اساس حمایت بیمه نیز بر این داروها خواهد بود.

رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد: بیمه داروهای ژنریک تولید داخل را پوشش می‌دهد. در کشورهای پیشرفته نیز داروهای گران قیمت خارجی از پوشش بیمه محدودی برخوردار است و بیشتر داروهای داخلی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.

وی افزود: داروهای تولید داخل نیز همانند داروهای وارداتی باید براساس استانداردهای بین‌المللی تولید شوند. در زمینه دارو استاندارد ملی وجود ندارد و ملاک سنجش تمام داروها براساس استاندارد بین‌المللی است.

به گزارش روابط عمومی بیمه سلامت شانه‌ساز در پایان گفت: هیچ تفاوتی بین داروی ایرانی و خارجی وجود نداشته و نگرانی ازعدم تاثیر داروها جنبه روانی دارد، 97 درصد از داروهایی که مردم مصرف می کنند، تولید داخل است و رعایت تمام استاندارها به طور دقیق کنترل می شود. افزایش امید به زندگی و مصرف داروهای تولید داخل برای کنترل بیماری‌هایی همچون فشار خون، دیابت و ... نشان می‌دهد که این داروها از اثربخشی لازم برخوردار بوده و مردم نباید به هیچ وجه از این بابت نگرانی داشته باشند.

پایان پیام/

مطالب مشابه