به دنبال اجرای طرح پایلوت پوشش بیمه‌ای مراقبت در منزل بیماران هستیم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، طاهر موهبتی افزود: طرح مراقبت در منزل بیماران از نظر عاطفی بسیار حائز اهمیت است، متاسفانه ۶۰ تا ۷۰ درصد بیمارانی که در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها (ICU) بستری هستند مسئله درمان برای آن‌ها مطرح نیست و بیشتر کادر درمانی تلاش می‌کنند تا بیمار را زنده نگه دارند.
 
رئیس سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: مراقبت در منزل یا هوم‌کر این شرایط را فراهم می‌کند تا بیماران بخش‌های مراقبت ویژه در کنار خانواده مراقبت‌های لازم را دریافت کنند، از طرفی این مسئله به بهبود شرایط عاطفی خانواده نیز کمک می‌کند.
 
موهبتی پوشش بیمه‌ای مراقبت در منزل بیماران بستری در بخش‌های ویژه را در مدیریت و صرفه جویی منابع موثر دانست و گفت: پیش بینی می‌کنیم که پس از ارزیابی پایلوت این طرح دستاورد‌های خوبی برای اجرای آن به طور گسترده داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: فعلا قصد اضافه کردن خدمتی برای پوشش بیمه‌ای را نداریم چرا که محدودیت منابع اجازه نمی‌دهد بسته خدمتی بیمه پایه را بزرگتر کنیم به طور کلی وقتی می‌خواهیم خدمتی تحت پوشش بیمه قرار دهیم در ابتدا از منابع مالی آن از ما سوال می‌کنند.
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان رئیس سازمان بیمه سلامت ایران در پایان اضافه کرد: اکنون حتی امکان پرداخت به روز بدهی‌های خود را نداریم و به همین دلیل امکان بزرگتر شدن بسته بیمه پایه برای ما وجود ندارد البته وزارت بهداشت در حال بررسی بسته بیمه پایه است تا در صورت لزوم این بسته بازنگری و اصلاح  شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه