رونمایی از ۱۰ محصول فناورانه پزشکی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا مهدی‌زاده در نشست خبری روز سه‌شنبه، اول مرداد ماه با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به شرایط فعلی اقتصادی در ایران، تعیین اولویت‌های فناوری و هزینه‌کرد بر روی نیروی انسانی متخصص اهمیت بالایی پیدا کرده و دانشگاه علوم پزشکی نیز مسیر تحول به سمت دانشگاه نسل سوم با محوریت دانشکده فناوری‌های نوین را آغاز کرده است.

وی افزود: همزمان با برگزاری این رویداد در هفته سوم مرداد ماه، مدرسه تابستانه و هفته فناوری در دانشگاه نیز برگزار خواهد شد، همچنین رونمایی ۱۰ محصول فناورانه پزشکی در حاشیه این همایش انجام می‌شود و این محصولات در شمار محصولاتی محسوب می‌شوند که تجاری‌سازی و برندسازی شده و آماده فروش هستند.

رئیس چهارمین رویداد ملی مهندسی پزشکی و فناوری‌های نوین همچنین از راه‌اندازی دبیرخانه دائمی هفته فناوری و مدرسه تابستانه در دانشگاه علوم پزشکی شیراز پس از برگزاری چهارمین رویداد ملی مهندسی پزشکی و فناوری‌های نوین خبر داد.

در ادامه محمد مهربهشتی، دبیر چهارمین همایش ملی مهندسی پزشکی نیز ایجاد انگیزه برای دانشجویان و مخاطبان، کارآفرینی و اشتغال را از مهمترین اهداف برگزاری این رویداد ذکر و خاطرنشان کرد: در این رویداد سخنرانی‌های کلیدی توسط اساتید برجسته کشوری، بازدیدهای علمی و تخصصی از مراکز درمانی و صنعتی، برپایی نمایشگاه ایده و ابتکارات فناوری‌های سلامت و حضور شرکتها و افراد فعال حوزه فناوری سلامت پیش‌بینی شده است.

وی اظهار کرد: با ارتقای سطح این رویداد از استانی به ملی در سال جاری، تلاش خواهد شد تا این رویداد در سال آینده به شکل بین‌المللی برگزار شود؛ آخرین مهلت ثبت‌نام در این رویداد یک هفته قبل از برگزاری تعیین شده است.

مهربهشتی همچنین از رونمایی نمونه‌ای از نخ بخیه تولید شده به عنوان یک رویداد جنبی همایش یاد شده، خبر داد و در این باره بیان کرد: نخ بخیه یک محصول استراتژیک در ایران محسوب می‌شود، به گونه‌ای که سالانه ۲۴۰ میلیون واحد در سال در ایران نخ بخیه مصرف می‌شود.

دبیر چهارمین همایش ملی مهندسی پزشکی تصریح کرد: کارخانه‌های نخ‌سازی بخیه در ایران کمتر از ۲۰ درصد از نیاز کشور به این نخ را تامین می‌کنند، اما با راه‌اندازی این کارخانه در استان فارس پیش‌بینی می‌شود تا بخش قابل توجهی از نیاز داخلی به این نخ رفع شود.

به گزارش ایسنا وی در پایان اضافه کرد: در حال رایزنی برای حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون وی در این رویداد برای سخنرانی هستیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه