مشکل اغلب بیمارستان‌ها کمبود تخت و کوچک بودن بخش اورژانس است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، نادر توکلی از افتتاح بخش‌های جدیدی در بیمارستان رسول اکرم خبر داد و اظهار کرد: عصر امروز قسمت‌های جدیدی در بیمارستان رسول اکرم افتتاح خواهد شد که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به بخش پیوند اشاره کرد.

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران ادامه داد: در ادامه طرح تحول سلامت و در راستای اصلاح و بازسازی بخش‌های قدیمی و فرسوده بیمارستان‌ها اقدام به تعمیر و اضافه کردن بخش‌های جدید کردیم که از جمله این اقدامات می‌توان به بازسازی بخش آی‌سی‌یو داخلی بزرگسالان، بازسازی بخش داخلی مربوط به بیماران ریوی، گوارشی و عفونی و افتتاح بخش پیوند اشاره کرد.
 
وی افزود: یکی از مشکلاتی که اغلب بیمارستان‌ها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، کمبود تخت و کوچک بودن بخش اورژانس است، بیمارستان فیروزگر که یکی از پرمراجعه‌ترین مراکز درمانی در دانشگاه علوم پزشکی ایران به شمار می‌رود، به همین دلیل  اقدام به ساخت بخش جدیدی برای اورژانس این بیمارستان کرد و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا کمتر از یک ماه آینده افتتاح خواهد شد.

توکلی به افتتاح یکی از مراکز خصوصی تخصصی در حوزه سرطان اشاره کرد و گفت: مدتی پیش یک بیمارستان ۸۰ تخت‌خوابی در محدوده غرب تهران افتتاح شد که این بیمارستان با محوریت تشخیص، درمان و جراحی‌های مربوط به حوزه سرطان فعالیت خواهد کرد.
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران در پایان اضافه کرد: درمان بیماری‌هایی مثل سرطان از جمله رویکردهای حاکمیتی در نظام سلامت محسوب می‌شود و پرداختن به آنها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، افتتاح مراکز تخصصی می‌تواند به حفظ سلامت هموطنان و درمان این بیماری‌ها کمک شایانی کند.

پایان پیام/

مطالب مشابه