مهلت انتخاب رشته دکتری پزشکی تمدید شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، آبتین حیدرزاده با بیان اینکه مهلت انتخاب رشته دکتری پزشکی تمدید شد گفت: مهلت مجدد انتخاب رشته – محل و ارسال سوابق آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) از روز سه شنبه اول مرداد تا ساعت ۱۴ روز چهارشنبه دوم مرداد تمدید شده است.

رئیس سنجش آموزش پزشکی ادامه داد: از ۲۳۸۴ نفر داوطلبان آزمون دکتری ۹۸ که برای انتخاب رشته مجاز شده بودند، ۲ هزار و ۳۰۰ نفر در مهلت اولیه انتخاب رشته کردند.

وی افزود: با تصمیم دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی ظرفیت رشته های اپیدمیولوژی و روانشناسی بالینی تغییر کرده و به همین دلیل داوطلبانی که در رشته های اپیدمیولوژی و روانشناسی بالینی انتخاب رشته  کرده اند، می توانند فرم انتخاب رشته- محل خود را در سایت سنجش پزشکی ویرایش کنند.

حیدرزاده گفت: در رشته اپیدمیولوژی ۸ ظرفیت جدید اعلام کرده ایم که دانشگاه علوم پزشکی تهران ۲ نفر "عادی" دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ۲ نفر "عادی" و ۲ نفر "شهریه پرداز" دانشگاه علوم پزشکی یزد ۲ نفر "عادی" در رشته روانشناسی بالینی ۴ نفر در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ۲ نفر "عادی" و ۲ نفر "شهریه پرداز" پذیرش می شوند.

رئیس سنجش آموزش پزشکی با اشاره به ظرفیت پذیرش در آزمون دکتری پزشکی ۹۸ گفت: یک هزار و ۷۸۰ نفر در ۷۸ رشته علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دوره های تخصصی و ظرفیت دکتری پژوهشی پذیرفته خواهند شد.

وی در پایان به زمان اعلام نتیجه آزمون دکتری پزشکی ۹۸  اشاره کرد و گفت: نتایج نهایی آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ در هفته آخر شهریور منتشر می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان  در روزهای پنجشنبه و جمعه ۳۰ و ۳۱ خرداد ۹۸ بیش از ۶ هزار داوطلب آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ در ۶۴ رشته علوم پایه پزشکی و بهداشت، ۲ رشته دندانپزشکی و ۱۳ رشته داروسازی با هم به رقابت پرداختند.

مرحله دوم آزمون "مصاحبه" از تاریخ ۱۹ مرداد تا ۷ شهریور ۹۸ در دانشگاه های علوم پزشکی ۱۰ منطقه آمایشی و ۳۸ مراکز تحقیقاتی وابسته به دانشگاه های علوم پزشکی برگزار  خواهد شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه