پزشکان عمومی تمایلی به خدمت در مناطق محروم ندارند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سیدراضی نوری درباره وضعیت  اشتغال در حوزه پزشکی گفت: اشتغال در حوزه پزشکی برای تمام پزشکان برطبق نیازهای جامعه وجود دارد اما متاسفانه  برخی از پزشکان تمایلی به ماندگاری در مناطق محروم ندارند.

عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس ادامه داد: پزشکان بر طبق قسم نامه پزشکی که یاد کرده اند می بایست پایبند به خدمت در مناطق محروم کشور باشند، متاسفانه برخی از پزشکان تنها علاقمند به خدمت در پایتخت و کلان شهرها هستند.

وی افزود: توزیع عادلانه پزشک در مناطق مختلف کشور به عنوان یک اصل عدالت محور می بایست مدنظر قرار بگیرد زیرا تمام اقشار جامعه می بایست خدمات درمانی عادلانه و یکسان در حوزه  بهداشت و درمان را دریافت کنند.

نوری گفت: توزیع  ناعادلانه پزشک مساوی با تشدید نابرابری های درمانی در مناطق محروم کشور است و این در حالی است که برای افزایش خدمات رسانی در حوزه بهداشت و درمان الزامی است که پزشک برطبق نیازهای درمانی کشور به مناطق مختلف اعزام شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان اضافه کرد: پزشک عمومی در مناطق محروم حداقل 12 میلیون ماهیانه درآمد دارد، فرصتهای اشتغال برای پزشکان عمومی در مناطق محروم در نظر گرفته شده است اما برخی از پزشکان تمایلی به خدمت درمناطق محروم ندارند.

پایان پیام/

1 نظر

مطالب مشابه