بیمه‌های درمانی ورود جدی به مبحث دندانپزشکی ندارند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ذبیح الله نیک فر لیالستانی درباره وضعیت خدمات رسانی به حوزه دندانپزشکی گفت: متاسفانه بیمه های درمانی حمایتهای کارآمدی از بیماران در حوزه بهداشت دهان ودندان را در دستور کار قرار نمی دهند و از همین رو بر این اساس مردم از منظر پرداخت هزینه ها  در حوزه دندانپزشکیبا مشکلات عدیده ای روبرو هستند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: ما انتظار داریم در شرایط فعلی اقتصادی کشور دندانپزشکان همکاری مکفی با بیماران داشته باشند، بیمه های درمانی اراده جدی برای ورود به مبحث دندانپزشکی ندارند بنابراین الزامی است که وضعیت بیمه ها در این خصوص تعیین تکلیف شود. 

وی افزود: برخی از روستاها و حاشیه شهرها فاقد دندانپزشک هستند بنابراین الزامی است که با توزیع مناسب  پزشک شرایط به سمتی هدایت شود که دندانپزشک در روستا نیز مستقر شود تا با کسری نیروی انسانی در این ارتباط روبرو نشویم. 

 نیک فر لیالستانی گفت: بهداشت دهان ودندان در حوزه کودکان می بایست جدی گرفته شود زیرا با کنترل بیمارهای دهان و دندان می توان از شیوع بسیاری از بیماری ها در حوزه بهداشت و جلوگیری بعمل آورد.
 
به گزارش خبرگزاری خانه ملت این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان اضافه کرد: بیمه های درمانی ورود جدی به مبحث دندانپزشکی ندارند، ارزان شدن مواد اولیه دندانپزشکی با بها دادن به شرکت های دانش بنیان در چرخه تولید امکان پذیر است. 

پایان پیام/

مطالب مشابه