زمان ثبت‌نام سهمیه استعداد درخشان آزمون کارشناسی ارشد پزشکی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، متقاضیان استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ٩٨ واجد شرایط طبق ضوابط می توانند از ۲۹ تا ۳۱ تیرماه از سامانه مرکز سنجش نسبت به ثبت نام این سهمیه اقدام کنند.

افرادی که متقاضی سهمیه استعداد درخشان بدون آزمون بوده و به هنگام ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد موفق به ثبت نام نشده اند می‌توانند از ۲۹ تا ۳۱ تیرماه نسبت به ثبت نام اولیه اقدام کنند این افراد باید ابتدا گزینه ب را انتخاب و پس از ثبت نهایی و دریافت کد رهگیری، از طریق گزینه الف نسبت به ثبت نام استعداد درخشان اقدام کنند. این افراد هنگام انتخاب رشته محل باید هزینه ثبت نام را پرداخت کنند.

تمام افراد متقاضی استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون باید از تاریخ اول تا هفدهم مرداد ماه ۹۸ جهت ثبت نام در دانشگاه و معرفی به مرکز سنجش آموزش به دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه کنند.

این گروه باید انتخاب رشته محل را نیز همزمان با سایر داوطلبان عادی در روزها ۱۹ تا ۲۲ مرداد انجام دهند. "هر گونه تغییر در زمان‌های اعلام شده از طریق سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی اطلاع رسانی می‌شود."تغییر سهمیه استعداد درخشان پس از معرفی دانشگاه و ثبت در سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی امکان پذیر نیست.

آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه علوم پزشکی سال ۹۸ با حضور ۷۰ هزار و ۹۴ داوطلب در ۱۱ مجموعه و ۴۲ رشته در نوبت صبح و عصر روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۷ و ۲۸ تیرماه ۹۸ در ۳۰ شهر کشور برگزار شد.

همچنین آبتین حیدرزاده رئیس سازمان سنجش پزشکی کشور در خصوص گلایه‌های دانشجویان ساکن در خارج از کشور برای ثبت نام در آزمون‌های داخل کشور گفت: برای امنیت سامانه‌های مرکز سنجش دسترسی آی‌پی‌های خارج از کشور به سرورهای مرکز محدود شده است، دانشجویانی که در خارج کشور هستند یا به کشورهای خارجی سفر کرده‌اند می‌توانند برای شرکت در آزمون‌های داخل کشور، با ارسال ایمیل به سازمان سنجش پزشکی درخواست خود را اعلام کنند.

وی دلیل این موضوع را مسائل امنیتی عنوان کرد و گفت: این موضوع به دلیل جلوگیری از هک شدن اطلاعات انجام شده است.

به گزارش فارس حیدرزاده در پایان گفت: دانشجویانی که در خارج کشور هستند یا به کشورهای خارجی سفر کرده‌اند می‌توانند برای شرکت در آزمون‌های داخل کشور، با ارسال ایمیل به سازمان سنجش پزشکی کشور درخواست خود را اعلام کرده و همکاران آی‌تی با دریافت درخواست داوطلبان با آن‌ها تماس خواهند گرفت و آی‌پی آن‌ها بازگشایی خواهد شد، حداکثر ظرف مدت دو الی سه روز به درخواست داوطلبان پاسخ داده خواهد شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه