نظارت بر بازار دارو از مسئولیت‌های اساسی وزارت بهداشت و درمان است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، احمد حمزه درباره وضعیت بازار دارو در کشور گفت:  برخی ها با ترفندهای خاصی قصد دارند، منافع اقتصادی بازار دارو  را از آن  خودشان کنند بنابراین با توجه به اینکه  بازار دارو پنجمین بازار اقتصاد جهانی است می بایست  نظارت ویژه بر صنعت داروسازی در کشور اعمال شود. 

عضو هئیت رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: برخی از افرادی که به دنبال کسب ثروت در بازار دارویی هستند، تلاش می کنند خود را به کانون قدرت در حوزه دارو متصل کنند تا بتوانند مسیر کسب ثروت را به سرعت طی کنند اما باید دستگاه های اجرایی هوشیار باشند که مافیای دارو به ساختار توزیع دارو راه پیدا نکنند.

وی افزود: نظارت بر بازار دارو از مسئولیتهای اساسی وزارت بهداشت و درمان است بنابراین ما انتظار داریم وزیر بهداشت و درمان با رویکرد شفاف سازی دست باند های مافیایی را از تنظیم بازار دارو کوتاه کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت حمزه در پایان گفت: مراکز تصمیم گیری دارو اعم از واردات و توزیع زیر نظر دستگاه های نظارتی قرار بگیرند، نظارت مستقیم بر توزیع و واردات دارو برای رفاه حال بیماران  می بایست در سال 98 با یک برنامه ریزی فراگیر عملیاتی شود زیرا موضوع سلامت مردم از هر مسئله ای با اهمیت تر است.

پایان پیام/

مطالب مشابه