رشد ۲ برابری پذیرش بیماران خارجی نسبت به سال گذشته
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید هاشم‌زاده در بازدید از بیمارستان‌های حشمتیه و واسعی سبزوار در جمع خبرنگاران عنوان کرد: پذیریش بیماران بین‌الملل در 169 بیمارستان کشور که مجوزهای لازم را دریافت کرده‌اند انجام می‌شود.

رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت ادامه داد: افزون بر 90 درصد بیماران خارجی که در بیمارستان‌های کشور بستری شدند از کشورهای منطقه شامل افغانستان، عراق، آذربایجان، کویت، عمان، بحرین و کشورهای دیگر حوزه خلیج فارس هستند.

وی افزود: پذیرش بیماران خارجی سال 97  نسبت به سال 96 بیش از یک و نیم برابر رشد داشت که با بازاریابی پزشکی این آمار امسال 2 برابر افزایش می‌یابد، در سه ماه نخست امسال نیز 17 هزار بیمار خارجی در بیمارستان‌های کشور بستری شدند.

هاشم‌زاده گفت: بیمارستان‌های واسعی و  حشمتیه سبزوار با کادر متخصص و مجرب، امکانات پزشکی و تجهیزات از ظرفیت لازم برای جذب بیماران خارجی در بخش‌های تخصصی جراحی زیبایی و پلاستیک، جراحی قلب و آنژیوگرافی، زنان و زایمان و درمان ناباروری برخوردار هستند.

در ادامه محمد نعمت‌شاهی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز گفت: با کسب مجوزهای لازم اجازه و دریافت مجوز کد آی.پی.دی پذیرش بیماران خارجی در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه این شهرستان فراهم شده است.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در قالب واحد پذیرش بیماران بین‌الملل به گردشگران خدماتی در زمینه درمان بیماری‌های قلب و عروق، جراحی‌های چشم، گوش، حلق و بینی ارائه می‌کند و سایتی با زبان انگلیسی در بیمارستان حشمتیه سبزوار راه‌اندازی شده است، همچنین در بخش‌های آنژیوگرافی، جراحی قلب باز، اسکن هسته‌ای، رادیوتراپی، نازایی، شیمی درمانی و بازتوانی قلب از  قطب‌های  دانشگاهی شرق کشور است.

رمضانعلی سبحانی‌فر نماینده مردم سبزوار در مجلس نیز گفت: با ارتقای بیمارستان‌های سبزوار، کارخانه داروسازی طاها  و ظرفیت داروهای گیاهی و جاذبه‌های  طبیعی زیر ساخت‌های گردشگری سلامت در این شهرستان فراهم شده است.

وی اظهار کرد: با تجهیز و ارتقای بیمارستان‌های حشمتیه و واسعی سبزوار خدمات جراحی‌های زیبایی، اندوسکوپی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، اسکن هسته‌ای، نازایی، آنژیوگرافی، جراحی قلب باز، استندگذاری، بازتوانی قلب، جراحی چشم به بیماران ارائه می‌شود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: سبزوار پس از مشهد یکی از قطب‌های درمانی شرق کشور است چنانکه از استان‌های گلستان، سمنان، خراسان‌های  شمالی، رضوی و جنوبی بیماران برای جراحی قلب و شیمی درمایی و سایر بخش‌ها به بیمارستان‌های سبزوار مراجعه می‌کنند.

به گزارش ایسنا سبحانی‌فر در پایان گفت: حدود هفت هزار هکتار عرصه طبیعی کشت گیاهان دارویی شامل زیره سبز، زعفران، گل محمدی، فلفل قرمز، نعنا، زرشک در شهرستان سبزوار کشت می‌شود و این منطقه یکی از مناطق 9 گانه داروهای گیاهی کشور معرفی شده است، علاوه‌بر امکانات و تجهیزات پزشکی سبزوار ، کارخانه داروسازی طاها به عنوان تولیدکننده مواد اولیه داروهای استروئیدی به عنوان کاربردی‌ترین و پرمصرف‌ترین اقلام دارویی در این شهرستان فعال است.

پایان پیام/

مطالب مشابه