نظام سلامت الکترونیک کیفیت خدمات درمانی را به دنبال دارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حمیدرضا صفی خانی، در حاشیه مراسم واگذاری توکن های سخت افزاری مرکز ارائه دهنده خدمات سلامت که با حضور رییس سازمان امور استخدامی کشور در غرفه وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: پرونده الکترونیک سلامت فرآیندی پویا است؛ همزمان با پویایی پرونده الکترونیک سلامت، محصولات پرونده الکترونیک سلامت نیز استخراج می شود و می توان محصولات پرونده الکترونیک سلامت را در اختیار مردم و سایر ذی نفعان‌ قرار داد. 

رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت ادامه داد: به عنوان مثال، استقرار برنامه های مبتنی بر سرویس های تلفن همراه می تواند با دسترسی های مدیریت شده، فضایی را برای کسب و کارهای نوپا و استارت آپ ها  فراهم کند که در این فضا با تبادل اطلاعات از درگاه پرونده الکترونیک سلامت، کسب و کار خود را رونق دهند و مردم نیز بتوانند، در بستری امن به وسیله تلفن های همراه خود، اطلاعات درمانی خود را دریافت کنند.

وی افزود: نظام سلامت الکترونیک فضایی است که خدمات سلامت به صورت یکپارچه و در قالبی قابل حمل و تبادل به مردم ارائه می شود، استقرار پرونده الکترونیک سلامت یکی از حوزه های نظام سلامت الکترونیک محسوب می شود، در این نظام، خدمات سلامت در بستری امن به شکل مدیریت شده از سطوح پایه به سطوح تخصصی ارائه می شود و زمینه ارجاع الکترونیک را فراهم می کند.

صفی‌خانی گفت: استعلام هویت، استحقاق سنجی، ارجاع الکترونیک میان سطوح از دیگر کارکردهای سامانه پرونده الکترونیک سلامت محسوب می شود، الکترونیکی شدن خدمات سلامت در صرفه جویی وقت و هزینه موثر است، همچنین ارسال الکترونیک اسناد به سازمان های بیمه گر از دیگر خدمات این سامانه است.

رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت تاکید کرد: سامانه پرونده الکترونیک سلامت درگاه تبادل اطلاعاتی است که با رخدادهای سلامتی مردم مرتبط است، این سامانه ضمن مدیریت منابع باعث کاهش و حذف خطاهای پزشکی می شود و درمانگر می تواند با استناد به سوابق پزشکی افراد، درمان بیمار را شروع کند و اطلاعات درمانی بیمار میان سطوح‌ تبادل شود.

به گزارش وب‌دا در پایان خاطرنشان کرد: نظام سلامت الکترونیک، عدالت، کارایی و کیفیت در ارائه خدمات درمانی را به دنبال خواهد داشت

پایان پیام/

مطالب مشابه