اختصاص بودجه تامین دارو به خرید زمین، تخلف است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بهروز بنیادی درباره هزینه بودجه تامین دارو برای خرید زمین و تجهیز ساختمان از سوی برخی دانشگاه‌های کشور، تصریح کرد: دانشگاه‌‎های علوم پزشکی به صورت هیأت امنایی اداره می‌‎شوند و از نظر مالی مستقل هستند و حتی ذی حساب هم ندارند که این یکی از ویژگی‌های منفی اداره هیأت امنایی دانشگاه‌های کشور است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: با این حساب شاید نتوان دانشگاه‌ها را به صورت جدی بازخواست کرد ولی در این زمینه کمیسیون بهداشت و درمان تلاش‌های زیادی برای تأمین بودجه دارو انجام داده است به نحوی که  با پیگیری‌های کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، قاضی زاده هاشمی وزیر پیشین بهداشت در ماه‌های آخر مسئولیت خود بخشنامه‌ای را خطاب به دانشگاه‌ها صادر کرد.

وی افزود: بر این اساس بخشنامه وزارت بهداشت، باید یک چهارم مبلغی که از طریق بیمه‌های تأمین اجتماعی، نیروهای مسلح و سلامت به دانشگاه‌ها داده می‌‎شود به حوزه تأمین دارو و تجهیزات پزشکی اختصاص پیدا کند.

بنیادی گفت: پس از این بخشنامه اعتراضات شرکت‌های دارویی نیز به دلیل پرداخت‌‎های به موقع به دانشگاه‌ها کمتر شده است و اختصاص این رقم شاید مربوط به قبل از صدور بخشنامه مذکور باشد اما اگر مربوط به بعد از بخشنامه وزیر بهداشت باشد قطعا تخلف است و وزیر بهداشت، دستگاه‌‎های نظارتی و حتی کمیسیون بهداشت مجلس نیز می‌‎توانند به این موضوع ورود کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان اضافه کرد: اما اگر این تصمیم به قبل از بخشنامه وزیر بهداشت مربوط باشد با توجه به اینکه دستورالعملی در این خصوص وجود نداشته در صورت اخذ مجوز هیأت امنای دانشگاه‌، نمی‌توان به آن ایراد وارد کرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه