داروهای نایاب در بازار، کمتر از ۲۰ قلم هستند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید نمکی درباره این‌که گفته می‌شود این روزها، دارو در بازار کم است و مردم برای تهیه برخی اقلام دارویی با مشکلاتی روبه‌رو هستند، گفت: داروهایی که امروز مطرح می‌شود در بازار کم است، خوشبختانه داروهای اساسی نیستند، اقلام دارویی که مطرح می‌شود در بازار نیستند بسیار محدود و  کمتر از ۲۰ قلم است.

وزیر بهداشت ادامه داد: داروهایی که مشابه داخلی آن در کشور تولید می‌شود را جلوی وارداتش را گرفته‌ایم اما با این وجود برخی از همکاران ما این اقلام را در نسخه بیماران می‌آوردند.

وی افزود: هنگامی که پزشک نسخه‌ای را می‌نویسد بیماران به دنبال تهیه آن می‌روند، اما به دلیل این که برخی از داروهای نوشته شده در بازار نیست بیمار فکر می‌کند کمبود دارو در بازار وجود دارد، خوشبختانه در کشور کمبود اساسی در دارو و تجهیزات پزشکی نداریم.

به گزارش ایلنا نمکی در پایان گفت: تعدادی از پزشکان عنوان می‌کنند نمونه داخلی برخی از داروها حساسیت‌زا و یا این که تاثیری را که باید داشته باشند ندارند، مطرح کردن چنین مواردی از سوی بعضی از همکاران ما بی انصافی است، درست است که در تولید برخی از داروها هنوز خودکفا نشده‌ایم و وارد می‌شود اما در حوزه داروهای اساسی چه وارداتی و چه تولید داخلی علی‌رغم همه فشارها و تحریم‌ها مشکلی نداریم.

پایان پیام/

مطالب مشابه