بحث استیضاح وزیر بهداشت مطرح نشده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حیدر عابدی اظهار کرد: یکی از موضوعات مطرح در کمیسیون بهداشت با وزیر بهداشت بحث جلوگیری از فساد در حوزه واردات دارو است و خوشبختانه با طراحی یک سیستم میزان ورود دارو و تجهیزات پزشکی و ارز هزینه شده به طور دقیق مشخص خواهد شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: در حال حاضر موضوع رصد و کنترل ارزهای تخصیصی جهت واردات دارو به خوبی در حال انجام است و وزیر بهداشت پیگیر مسائل حوزه سلامت و به خصوص اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی است.

وی افزود: در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هیچ بحثی در زمینه بررسی بودجه و منابع طرح تحول نظام سلامت انجام نشده است مگر آنکه بودجه تغییر پیدا کند، با تغییر ساختار بودجه باید دید که چه منبع درآمدی به حوزه سلامت اختصاص داده می‌شود اما در وضعیت فعلی با همان بودجه تصویب شده می‌توان حوزه سلامت را اداره کرد.

عابدی تصریح کرد: در حال حاضر یک درصد از ارزش افزوده و ۱۰ درصد از هدفمندی یارانه‌ها به حوزه سلامت اختصاص پیدا می‌کند و مدیریت هزینه‌ها ضروری است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان اضافه کرد: کمیسیون بهداشت و درمان در زمینه مبارزه با رانت و انحصار طلبی برخی شرکت‌ها به طور قاطع از وزیر بهداشت حمایت می‌کند تا این کار به خوبی انجام شود و باید اضافه کرد که بحث استیضاح وزیر بهداشت مطرح نشده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه