سازمان جهانی بهداشت اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون را ارزشیابی می‌کند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کریستف هملمن با بیان این مطلب، اظهار داشت: برگزاری این کنفرانس دو مزیت عمده برای ایران دارد یکی اینکه شواهدی جمع آوری می شود که می توان برای تعیین خط مشی ها و سیاست ها از آن استفاده کرد و دوم اینکه ظرفیت دانشگاه های علوم پزشکی ایران به دنیا عرضه می شود.

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران ادامه داد: سازمان جهانی بهداشت از برگزاری کنفرانس بین المللی جامعه ایمن در تبریز حمایت می کند و بنده نیز در آن حاضر می شوم و خوشبختانه در نشستی که چند روز پیش برای تدوین سند ملی سلامت و ایمنی ترافیک حضور داشتم، با دیدگاه های وزیر بهداشت، سازمان برنامه و بودجه و سایر دستگاه های اجرایی آشنا شدم و قطعا این حرکت ها مورد تایید و حمایت سازمان جهانی بهداشت است.

وی با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در کشور، گفت: یکی از مهمترین بیماری های غیرواگیر، بیماری های قلبی و عروقی و فشارخون بالا است و سازمان جهانی بهداشت از این طرح بزرگ ملی حمایت می کند و دستاوردهای ارزشمند آن را ارج می نهد.

هملمن گفت: سازمان جهانی بهداشت اجرای این طرح ملی را ارزشیابی و برای اجرای پویش های بعدی مانند پویش دیابت و  سلامت دهان و دندان به منظور آگاه سازی مردم و پیشگیری از بیماری های غیرواگیر به وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران کمک می کند.

به گزارش وب‌دا نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران در پایان اضافه کرد: خیلی خوب است که مردم از فشارخون خود آگاه باشند و افراد مبتلا به پرفشاری خون را شناسایی کنیم اما قطعا نباید به شناسایی این بیماران بسنده کنیم بلکه باید گام های بعدی برداشته شود. اولا باید سبک زندگی این بیماران تغییر پیدا کند و دوم اینکه سیستم سلامت به نحوی آمادگی داشته باشد که این افراد را تحت مراقبت و درمان قرار دهد و سازمان جهانی بهداشت در گام های بعدی آمادگی کمک به وزارت بهداشت ایران را دارد.

پایان پیام/

مطالب مشابه