نسخه موبایلی پرونده الکترونیکی سلامت رونمایی شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حمیدرضا صفی خانی در حاشیه بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ، در مراسم رونمایی از نسخه موبایلی پرونده الکترونیکی سلامت، اظهار کرد: یکی از برنامه هایی که وزارت بهداشت مكلف به راه اندازي آن است، راه اندازی پرونده الکترونیک سلامت برای تمام مردم کشور است.

رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت ادامه داد: پرونده الکترونیک سلامت درگاهی است که مردم می توانند با ثبت اطلاعات در آن از سطوح مختلف خدمات بهداشتی و درمانی برخوردار شوند.

وی افزود: اطلاعات در پرونده الکترونیک سلامت کاملا محرمانه است، اطلاعات سلامت مردم تنها در اختیار پزشکان قرار می گیرد و برای سایرین قابل دسترس نیست، پرونده الکترونیک سلامت زمینه ساز برقراری عدالت در حوزه سلامت بین مردم در اقشار مختلف است.

صفی‌خانی گفت: در نسخه های بعدی انواع کندینگ نسخه نویسی برای صندوق های بیمه گر، داروخانه ها و در نهایت مطب های خصوصی اجرا خواهد شد، تمام داروها با کد مورد نظر در سامانه ثبت می شوند و ما می توانیم از میزان مصرف دارو و اینکه دارو برای چه کسی و به چه میزان تجویز شده مطلع شویم.

به گزارش وب‌دا رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در پایان با تاکید بر اینکه با استفاده از این سرویس، سازمان غذا و دارو مسیر توزیع دارو تا رسیدن به مصرف کننده را رهگیری می کند، اظهار کرد: اجرای طرح ردیابی و ارسال دارو از طریق سازمان غذا و دارو کنترل می شود.

بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی (الکامپ) با حضور موثر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از روز پنج شنبه 27 تیر ماه به مدت 4 روز در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود. همچنین، وزارت بهداشت در نمایشگاه امسال الکامپ، در سالن شماره 41، ویژه دولت الکترونیک حضور خواهد داشت.

پایان پیام/

مطالب مشابه