الکترونیکی شدن خدمات یکی از اولویت‌های سازمان بیمه سلامت است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، طاهر موهبتی درباره طرح نسخه الکترونیکی که در سازمان بیمه سلامت در حال اجراست، افزود: طرح نسخه الکترونیکی سال گذشته به صورت آزمایشی در استان کرمان اجرا شد و در حال حاضر این طرح در هزار و ۴۸۱ مطب، ۶۹۲ داروخانه، ۱۵۴ آزمایشگاه و ۷۲ مرکز پرتو پزشکی در حال اجراست، بیشترین نسخه های الکترونیک در سه استان کرمان، آذربایجان شرقی و کردستان تولید شده است.

وی درباره طرح رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری نیز اظهار داشت: در حال حاضر این طرح در ۸ استان زنجان، یزد، گلستان، گیلان، آذربایجان شرقی، مازندران، فارس و اصفهان اجرا می شود. این طرح سال گذشته به صورت آزمایشی در بیمارستان های دولتی استان اصفهان اجرا شده است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: تعداد ۲۲۵ بیمارستان در کل کشور طرح رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری را اجرا می کنند که شامل ۱۰ بیمارستان در استان زنجان، ۱۱ بیمارستان در استان یزد، ۱۴ بیمارستان در استان گلستان، ۲۴ بیمارستان در استان گیلان، ۳۰ بیمارستان در استان آذربایجان شرقی، ۳۱ بیمارستان در استان مازندران، ۵۱ بیمارستان در استان فارس و ۵۴ بیمارستان در استان اصفهان هستند.

موهبتی درباره آخرین وضعیت طرح استحقاق سنجی نیز گفت: در حال حاضر کل مراکزی که به سامانه استحقاق سنجی متصل هستند، ۷ هزار و ۹۳۹ مرکز است، تعداد افرادی که از ابتدا تاکنون استحقاق سنجی شدند نیز ۳۱ میلیون و ۳۷۸ هزار و ۶۳۰ نفر هستند.

به گزارش ایرنا وی در پایان اضافه کرد: ۴ پروژه نظام ارجاع الکترونیکی، نسخه الکترونیکی، رسیدگی الکترونیک اسناد بستری و ‏استحقاق سنجی در سازمان بیمه سلامت در حال اجراست. الکترونیکی شدن خدمات یکی از اولویت های این سازمان محسوب می شود. این رویکرد از سال گذشته با اقداماتی مانند اجرای آزمایشی طرح نسخه الکترونیکی در استان کرمان و رسیدگی الکترونیک اسناد بستری در استان اصفهان جدی گرفته شده و به سمت استقرار کامل سازمان الکترونیک در سازمان بیمه سلامت حرکت کردیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه