وزارت بهداشت بسیج‌های مشابهی برای کنترل سایر بیماری‌های غیرواگیر راه‌اندازی کند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، در جشن بزرگ بسیج ملی کنترل فشارخون بالا که به همت دانشگاه علوم‌پزشکی ایران برگزار شد  جلیل کوهپایه زاده گفت: بسیج ملی کنترل فشار خون بالا، نگاهی ارزشمند در راستای آگاهی سازی مردم نسبت به سلامت خودشان بود که توانست بسیار موفق عمل کند.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی ایران ادامه داد: ما در حوزه سلامت امیدواریم تا وزارت بهداشت باز هم بسیج‌های مشابهی برای کنترل سایر عوامل بیماری‌های غیرواگیر راه‌اندازی کند تا مردم بیش از گذشته نسبت به سلامت خود آگاه شوند.

وی افزود: رسانه‌ها در راستای اطلاع رسانی، اقدامات بسیار موثری انجام دادند و از آنها سپاسگزاریم. بسیج ملی کنترل فشارخون بالا علاوه بر اینکه اهداف خاص خود را داشت، میزان همدلی نهادهای مختلف با ما دست اندرکاران حوزه سلامت را در کنار همراهی حداکثری مردم نشان داد.

کوهپایه‌زاده با اشاره به بدهی این دانشگاه و بیمارستان‌های تحت پوشش آن از سازمان‌های بیمه سلامت و تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر با پرداخت اخیری که این دو سازمان داشته‌اند حدود یک چهارم از ۴۰۰ میلیارد تومان بدهی ما تسویه شده و امیدواریم مابقی آن نیز به زودی با همکاری وزارت بهداشت پرداخت شود.

به گزارش ایسنا رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی ایران در پایان در خصوص چگونگی دفع پسماندهای بیمارستانی در بیمارستان‌های تحت پوشش این دانشگاه گفت: از نظر علمی باید پسماند به شکل مناسب دفع شود. تا حدودی این اقدام به شکل مناسب در حال انجام است و در مواردی که توانایی دفع صنعتی وجود نداشته باشد سعی می‌کنیم زباله از شکل عفونی خارج و سپس دفع شود. به طور کلی حفظ محیط زیست از وظایف اصلی ما است.

پایان پیام/

مطالب مشابه