تولید ۳۷ محصول جدید در حوزه پزشکی بازساختی و سلول درمانی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، پورنیک با بیان این‌که معید دهقانپور، جوان ۲۹ ساله و فارغ‌التحصیل رشته برق و الکترونیک و مدیر شرکت دانش‌بنیان مذکور موفق به تولید ۳۷ محصول در زمینه ساخت محصولات حوزه سلامت و درمان بر اساس جدیدترین تکنولوژی‌های دنیا شده است، اظهار کرد: مهندس دهقانپور جزو نخبگان کشور و اعضای فناور است که در حوزه سلامت فعالیت می‌کند و محصولاتی را که تولید کرده، در بازار وجود دارند.

رییس مرکز رشد و نوآوری دانشگاه علوم پزشکی ایران ادامه داد: لذا با نظر رییس دانشگاه از وی دعوت کردیم تا از تجربیاتشان در حوزه‌های مختلف دانشگاه استفاده کنیم، مباحثی همچون تفکر و سیاست‌گذاری سلامت، توسعه صنعتی دانشگاه، فرهنگ‌سازی و حوزه تسهیل‌گری و ایجاد انگیزش در اکوسیستم فناوری در دستور کار قرار دارد،همچنین لوح یادبودی از طرف دکتر جلیل کوهپایه‌زاده، رییس دانشگاه تقدیم مهندس دهقانپور شد.

در ادامه معید دهقانپور مدیر شرکت دانش‌بنیان نیز اظهار کرد: در راستای ارائه خدمات با کیفیت بالا و هزینه پایین به بیماران، ۳۷ محصول در زمینه پزشکی بازساختی و سلول درمانی تولید کردم.

وی تصریح کرد: محصولات تولید شده در حوزه‌های درمان و پانسمان زخم، درد، پوست و مو، زنان و مردان است که تکنولوژی مربوط به آنها را در ایران بومی‌سازی کردم. در واقع بعد از بررسی مشکلات و شناسایی نیازها، دستگاه‌های مربوطه تولید شد که هم سیکل درمان را تسریع می‌بخشند و هم در کاهش هزینه‌های درمانی موثرند.

به گزارش ایسنا دهقانپور در پایان گفت: در طی این مسیر کاملاً متکی به خود بوده‌ام و ازحمایت‌های معاونت علمی‌ و فناوری ریاست جمهوری و وزارت بهداشت استفاده نکرده‌ام، افراد نباید فقط به انجام پروژه توجه کنند، بلکه آنچه حائز اهمیت است، این است که پژوهش و تولید محصول بر اساس نیاز جامعه باشد.

پایان پیام/

مطالب مشابه