اندازه‌گیری فشار خون یک میلیون و ۱۱۶ هزار نفر
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بابک عشرتی در جشن بسیج ملی کنترل فشارخون با اشاره به برگزاری این طرح، اظهار داشت: این طرح با دستورالعمل وزارت بهداشت از ۲۷ اردیبهشت آغاز شد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران ادامه داد: وزارت ارتباطات،استاندار تهران،هلال احمر، بسیج، فرمانداری های شهرهای قدس، ملارد، بهارستان، رباط کریم، شهریار، شرکت مترو، دادگستری، بیمارستان‌های دولتی و خصوصی از جمله مراکز و دستگاه‌هایی بودند که با دانشگاه علوم پزشکی ایران در اجرای بسیج ملی فشار خون همکاری کردند.

وی با اشاره به همکاری دانشجویان پزشکی در اجرای این طرح افزود: برای جذب نیرو فراخوانی برای مشارکت در این طرح دادیم اما حدود ۳۰۰ دانشجوی پزشکی در این طرح مشارکت کردند.

عشرتی گفت: کارپژوهشی در خصوص اثر بخشی اجرای این طرح انجام شد؛ ضمن اینکه از سازمان های مردم نهاد نیز در اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون استفاده شد‌ همچنین داروخانه های خصوصی نیز در اجرای این طرح مشارکت کردند.

به گزارش فارس معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران در پایان با اشاره به جمعیت ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران اضافه کرد: یک میلیون و ۱۱۶ هزار نفر را بیماریابی کردیم، هر یک از همکاران ما به طور میانگین ۸۰۰ نفر را بیمار یابی کرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه