عدم دریافت کمک‌های نقدی بین‌المللی به سیل‌زدگان به دلیل بسته بودن حساب‌های ارزی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی اصغر پیوندی درباره کمک‌های نقدی بین‌المللی به سیل زدگان کشور گفت: طبق کنوانسیون‌های بین المللی مصوب سازمان ملل، تحریم‌ها نباید در امور بشر دوستانه اثری داشته باشد اما متأسفانه شاهدیم که تحریم‌ها مانع دریافت کمک‌های جمعیت بین المللی و مردم ملل دیگر به هموطنان سیل زده کشورمان شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: میزان کمک‌های نقدی بین‌المللی به سیل زدگان کشورمان بالغ بر ۳ میلیون یورو است، اما متأسفانه به دلیل بسته بودن حساب‌های ارزی کشور تاکنون هیچ مبلغی دریافت نکرده ایم.

وی افزود: این کمک‌ها از سوی فدراسیون جهانی صلیب سرخ، جمعیت‌های ملی و پاپ‌ها جمع آوری شده اما به دلیل مسائل بین المللی قادر به انتقال این مبالغ به کشور نیستیم، این کمک‌ها به عنوان امانت در نزد فدراسیون صلیب سرخ است و به محض هموار شدن مسیرهای ارزی به دست ما خواهد رسید.

به گزارش مهر پیوندی در پایان گفت: با وجود تلاش‌های بین المللی هلال احمر برای انتقال این کمک‌ها به کشور، هنوز پاسخی منطقی در این خصوص دریافت نکرده ایم. امیدواریم پاسخ‌های منطقی مجامع بین المللی، باز کردن مسیر انتقال این مبالغ به ایران باشد.

پایان پیام/

مطالب مشابه