تشخیص بیماری اوتیسم در کودکان نیازمند آگاهی بخشی جامع  است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بهروز بنیادی درباره  وضعیت خدمات رسانی به بیماران مبتلا به  اوتیسم در  حوزه بهداشت ودرمان،گفت: بیماری های ژنتیکی و عصبی پیش رونده  جز بیماری های  هستند  که در  یک سیر زمانی تشخیص داده می شود  اما در زمینه بیماری های ژنتیکی مادرزادی، مجلس شورای اسلامی  در برنامه ششم توسعه، بندی را  مشخص  کرده است که سازمان بهزیستی با همکاری  وزارت بهداشت ودرمان می  بایست مشاوره  های قبل  از ازدواج  را  در ارتباط با مسائل ژنتیکی  را  با اراده جدی  اجرایی کند و در این راستا نیز  قانون  تاکید  بر حمایت  از بیماران  اوتیسمی دارد.
 
عضوکمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: بخشی از بیماری های ژنتیکی امکان دارد ،حتی بدون  سابقه  ژنتیکی در خانواده پس از ازدواج  برای  فرزند بوقوع بپیوندد و این در حالی است که  بیماری  مانند اوتیسم  در حیطه روانشناسی کودکان گنجانده می شود زیرا  این بیماری اوتیسم  در  سیر تکامل یک کودک  ایجاد می شود.

وی افزود: نمی توان مقصر  شکل گیری بیماری اوتیسم را  پزشکان یا خانواده بر اثر کم کاری دانست  زیرا  کودکان  از  حیث کنترل سلامت تا سن 5 سالگی تحت نظارت خانه های بهداشت قرار دارند .

بنیادی گفت: تشخیص بیماری اوتیسم در  کودکان نیازمند آگاهی بخشی جامع  است تا  این بیماری به سرعت تشخیص داشته شود زیرا بیماری فوق در مراحل  اولیه درمان  وضعیت مناسبی  تر دارد . وی ادامه داد:  بیماران اوتیسم استعدادهای خاصی دارند که می توانند با طی روند درمانی مناسب  به بازار کار ورود کنند  بنابراین بیماران فوق با طی پروسه های  درمانیمنعی برای ورود به بازار کار ندارند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان اضافه کرد: مبتلایان به اوتیسم مانعی برای ورود به بازار کارندارد اما مرحله درمان و تشخیص به موقع می تواند شرایط وروند درمان را بهبود ببخشد.

پایان پیام/

مطالب مشابه