جوابیه وزارت بهداشت در خصوص توزیع غیرعادلانه پزشک در کشور
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، قاسم جان‌بابایی در پاسخ به مطلب مندرج در تاریخ 12 تیرماه 98 با عنوان توزیع پزشک در کشور تناسبی با عدالت ندارد ، جوابیه ای منتشر کرد. متن این جوابیه به شرح ذیل است؛
 
قانون برقراری عدالت آموزشی در سال 89 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است و بر اساس این قانون 10 درصد ظرفیت دانشگاه های علوم پزشکی از داوطلبان بومی مناطق محروم پذیرش می شوند و پذیرفته شدگان موظف هستند سه برابر مدت تحصیل در شهر محل تعهد خدمت نمایند. 

متعاقبا" درمهرماه سال 92 طی اصلاحیه بند 3 ماده واحده قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی وتخصصی، سهمیه فوق الاشاره از 10 درصد به 30 درصد افزایش یافت.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف شد 30 درصد ورودی های پزشکی عمومی، دستیاری تخصصی پزشکی و سایر رشته های گروه پزشکی را ازطریق جذب دانشجوی بومی با اولویت مناطق محروم و متناسب با نیاز استان ها و در چهارچوب نظام سطح بندی پذیرش کند.

بدیهی است قانون برقراری عدالت آموزشی از سال 89 جاری است و هم اکنون فارغ التحصیلان رشته های مختلف در نقاط محروم محل تعهد مشغول ارائه خدمت هستند. ایکانا

پایان پیام/

مطالب مشابه