۷۰ درصد از مطالبات بیمارستان‌های دولتی بدون بررسی اسناد پرداخت شده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کوروش فرزین اظهار کرد: مطالبات داروی بیماران خاص مانند افراد دیالیزی و هموفیلی به صورت آنلاین به دلیل شرایط ویژه این افراد پرداخت می‌شود، به همین منظور بسته بیماران خاص برای این افراد از سوی وزارت بهداشت تدوین شده است.
 
مدیرکل بیمه سلامت استان تهران ادامه داد: بیماران تالاسمی بابت تعویض خون و دارو‌های مورد نیاز پولی پرداخت نمی‌کنند و تمامی این موارد به وسیله بیمه پرداخت می‌شود؛ خدماتی که به بیماران تالاسمی و هموفیلی ارائه می‌دهند در قالب بیمارستان یا فروش دارو است، بیماران هموفیلی دارو‌های خود را از داروخانه‌هایی مانند ۲۹ فروردین و بیمارستان امام خمینی به طور کاملا رایگان دریافت می‌کنند.
 
وی در خصوص مطالبات دارویی داروخانه‌ها گفت: مطالبات دارویی سال ۹۷ تا پایان آذر و مطالبات سال ۹۸ در ماه‌های فروردین و اردیبهشت پرداخت شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان مدیرکل بیمه سلامت استان تهران در پایان اضافه کرد: داروخانه‌های بخش خصوصی مطالبات شان از بیمه سلامت ۳ ماه پایانی سال ۹۷ است و عمدتا تامین داروی بیماران خاص با داروخانه‌های خصوصی است و داروخانه‌ها و مراکز درمانی بخش بستری و سرپایی دولتی فروردین ماه  به صورت علی الحساب، مطالباتشان پرداخت شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه