سلامت روان تنها مربوط به وزارت بهداشت نیست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بهروز بنیادی در رابطه با صحبت‌های وزیر بهداشت و درمان مبنی بر اینکه مشکلات بهداشت روان کشور به دلیل فضای ناشاد جامعه، بسیار زیاد است، گفت: بهداشت سلامت جامعه و روان یک مقوله فرابخشی بوده و تنها به وزارت بهداشت و درمان مربوط نیست، از این رو نکته‌ای که وزیر بهداشت و درمان به آن اشاره کردند، کاملا درست است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به افزایش پرونده‌های مربوط به نزاع در کشور، افزود: متاسفانه صبر و تحمل مردم در اعمال و گفتار به شدت کاهش پیدا کرده و از همین رو طبق آمار مسئولان قوه قضاییه، پرونده‌های مربوط به  نزاع‌ و درگیری‌های خیابانی رو به افزایش است. این موضوع نشان‌دهنده این است که جامعه به سمت پرخاشگرتر شدن و عصبانیت در حال حرکت است.

وی افزود: مشکلات بهداشت روان به دلیل بی توجهی به نیاز‌های حداقلی شهروندان است، مشکلات بهداشت و روان جامعه صرفاً تحت تاثیر فضای شاد و غمگین جامعه نیست، بلکه این پرخاشگری‌ها ممکن است حاصل عدم دسترسی به نیاز‌های حداقلی شهروندان چون شغل، تحصیل، رسانه آزاد  و درآمد کافی باشد.

بنیادی گفت: جامعه به آرامش و شادی نیاز دارد و این موضوع صرفاً به کنسرت و موسیقی محدود نمی‌شود، دسترسی آسان به نیاز‌های حداقلی شهروندان می‌تواند آستانه تحمل مردم را افزایش داده و به آرامش برساند، شاید این آرامش با تهیه مسکن مناسب، درآمد کافی، همسایه خوب و یا مسافرت به دست بیاید. بنابراین بهبود بهداشت روان جامعه درگروی دسترسی آسان به نیاز‌های حداقلی شهرواندان است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان اضافه کرد: امیدواریم همه دستگاه‌ها متولی فرهنگ کشور در این زمینه دست به دست هم بدهند و فضای جامعه را به سمتی هدایت کنند که افراد جامعه بخاطر مسائل پیش پا افتاده، عصبانی و درگیر نشوند.

پایان پیام/

مطالب مشابه