تسهیل گردش صنعت دارو در گرو عملکرد سازمان‌های بیمه‌گر است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد رضا شانه‌ساز گفت: سازمان بیمه سلامت با همه توان خود از راس سازمان تا ارکان پرسنلی و هیات مدیره برای رضایت بیمه‌شدگان  تلاش می‌کنند ولی انتظار است که پرداخت اعتبارات سریع‌تر انجام شود.

وی افزود: نقطه شروع ما سازمان‌های بیمه گر هستند چرا که اگر اعتبارات در سازمان‌های بیمه گر به موقع تخصیص یابد، پرداخت بدهی شرکت‌های دارویی سریع‌تر انجام شده و خرید مواد اولیه و ارز به راحتی انجام می شود و در نهایت این گردش صنعت دارو در کشور را تسهیل و تسریع می کند، امیدواریم مسئولان بر تامین به موقع اعتبارات تلاش کنند تا مشکلات رفع و گردش فعالیت دارو در کشور سریعتر انجام شود.

سرپرست سازمان غذا و دارو ادامه داد: در حال حاضر کمتر از 20 قلم کمبود واقعی دارو وجود دارد، این موضوع به معنای نایاب بودن داروها نیست و کمبودها از طریق شرکت‌های فوریتی و تامین مواد اولیه برای تولید داخل در حال رفع شدن است. بیش از اینکه کمبودی وجود داشته باشد، نگرانی در بین مصرف کنندگان باعث افزایش مراجعات به داروخانه‌ها و انبار داروها در خانه‌ها می‌شود در حالی که این اقدام به هیچ وجه درست نیست و ممکن است دارو از شرایط نگهداری خاصی برخوردار باشد. 

به گزارش روابط عمومی بیمه سلامت شانه‌ساز در پایان اضافه کرد: در حال حاضر مشکلی در تامین دارو در کشور وجود ندارد، میزان تخصیص ارز در این مدت از روال معمول بیشتر بوده و بحث تامین و تدارک دارو به خوبی انجام می شود و مردم نباید از این بابت نگرانی داشته باشند.

پایان پیام/

مطالب مشابه