مردم از داروهای گیاهی که دارای برچسب اصالت هستند استفاده کنند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مهناز خانوی درباره واردات قاچاق برخی ادویه‌ها مانند زنجبیل و زردچوبه و ماده اولیه داروهای گیاهی به صورت قاچاق به کشور اظهار کرد: مواد اولیه داروهای گیاهی از فرآورده‌های طبیعی که به صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند یک متولی برای نظارت ندارند.

مدیر کل اداره فرآورده‌های طبیعی و سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو ادامه داد: در مبارزه با قاچاق برخی مواد اولیه داروهای گیاهی و فرآورده‌های طبیعی نهادهایی چون وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صمت و وزارت کشور دخیل هستند و در فرآیند واردات قانونی این محصولات نظارت می‌کنند.

وی افزود: ما برای آنکه فرآورده‌های گیاهی و طبیعی که تولید می‌شوند از ماده اولیه قاچاق استفاده نکنند و کیفیت لازم را داشته باشند رویه خاصی را در پیش گرفته‌ایم.

خانوی گفت: ما بر این اساس داروهای گیاهی و فرآورده‌های طبیعی و سنتی که تولید می‌شوند به طور دقیق و جدی همه کنترل‌ها را بر روی آن انجام می‌دهیم تا مطمئن شویم که ماده اولیه استفاده شده بی‌کیفیت نیست.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان مدیر کل اداره فرآورده‌های طبیعی و سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو در پایان اضافه کرد: داروهای گیاهی و فرآورده‌های طبیعی و سنتی که با ماده اولیه بی‌کیفیت تولید می‌شوند در نهایت محصول بی‌کیفیتی حاصل خواهد شد و فرآورده‌های طبیعی و سنتی که برچسب استاندارد دارند کیفیت آنها بالاست و مردم از کیفیت این محصولات مطمئن باشند و تاکید داریم که فقط از داروهای گیاهی و فرآورده‌های طبیعی و سنتی که دارای برچسب اصالت هستند استفاده کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه