تامین اجتماعی در نظام ارجاع پیشگام است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مصطفی سالاری همزمان با هفته تأمین اجتماعی از اورژانس و بخش‌های مختلف بیمارستان شهید دکتر فیاض‌بخش بازدید کرد و با مراجعه‌کنندگان و کارکنان این مجموعه به گفتگو پرداخت.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از پروژه در حال احداث ساختمان جدید این بیمارستان نیز بازدید به‌عمل آورد و برای تسریع در پیشرفت این پروژه بزرگ که منجر به تحول جدی در خدمات‌رسانی این بیمارستان در منطقه جنوب‌غرب تهران می‌شود، دستورات لازم را صادر کرد.

وی طی سخنانی در جمع مدیران ارشد سازمان تأمین اجتماعی و کارکنان بیمارستان شهید فیاض‌بخش گفت: در حوزه درمان سازمان تأمین اجتماعی فعالیت‌هایی در حال انجام است که باید با سرعت بیشتر ادامه یابد.

سالاری پرونده الکترونیک سلامت، نظام ارجاع و تدوین گایدلاین‌ها را از جمله مهمترین برنامه‌های حوزه درمان برشمرد و افزود: برای اجرای این برنامه‌ها وزارت بهداشت نیز همکاری لازم را دارد و سازمان تأمین اجتماعی در این زمینه پیشگام است. با تکمیل این برنامه‌ها مدیریت منابع ارتقا می‌یابد تا هزینه‌ها با کیفیت و اثربخشی بهتر بدون صرف هزینه‌های غیرضروری انجام شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ادامه داد: در حوزه درمان مستقیم بهبود مدیریت واحدها، ارتقای بهره‌وری و پاسخگویی به توقعات بحث مهمی است، توقعات زیادی برای احداث مراکز درمانی جدید وجود دارد که باید اولویت‌بندی کنیم و جلب مشارکت بخش خصوصی را نیز با جدیت بیشتری پیگیری کنیم.

وی مدیریت مراکز درمانی موجود سازمان تأمین اجتماعی را نیز از مسائل دارای اهمیت برشمرد و اضافه کرد: برای مدیریت واحدهای فعلی باید بهترین راهکار را برای جلب همکاری با بخش خصوصی داشته باشیم. اداره هیئت امنایی بیمارستان‌ها می‌تواند برای بهبود کیفیت خدمات و کاهش هزینه‌ها در دستور کار قرار گیرد، باید در این زمینه بهترین روش را اتخاذ کنیم تا باعث بهبود کیفیت خدمات شود و این کار را به‌صورت تدریجی و مرحله‌ای انجام خواهیم داد.

سالاری گفت: درباره این مسائل باید با خرد جمعی و دریافت نظرات مجموعه سازمان بهترین تصمیم را اتخاذ کنیم، هر گامی که برداریم با مشورت با بدنه اجرایی سازمان خواهد بود و کار را به‌صورت مرحله‌ای انجام خواهیم داد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی درباره بیمارستان شهید فیاض‌بخش نیز ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های مدیریت و کارکنان این مجموعه و تبریک هفته تأمین اجتماعی، گفت: ساختمان جدیدی برای این بیمارستان در حال احداث است، از مجریان این پروژه خواستم که بخشی از مجموعه را به بهره‌برداری برسانیم و فعالیت کارگاهی در بخش‌های دیگری تداوم یابد.

در ادامه محمدعلی همتی، عضو هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی نیز در این مراسم اظهار کرد: هفته تأمین اجتماعی فرصتی است تا خدمات و مسائل سازمان را مرور کنیم. توسعه گفتمان تأمین اجتماعی باید در این ایام مورد توجه قرار گیرد و با این کار امکان عبور از بسیاری چالشها وجود دارد.

وی توجه به تفاوت‌های بین سازمان تأمین اجتماعی و نظام تأمین اجتماعی را مورد تأکید قرار داد و گفت: وظایف نظام تأمین اجتماعی که به‌عهده حاکمیت است نباید به سازمان تأمین اجتماعی محول شود.

عضو هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی ادامه داد: افزایش امید به زندگی از موفقیت‌های کشور و باعث افتخار ما است. در همه کشورها با تغییر امید به زندگی، سن بازنشستگی میزان مستمری و فرآیندهای مربوط به نظام تأمین اجتماعی اصلاح می‌شود و این موضوع به‌دلیل غفلت از توسعه مفاهیم تأمین اجتماعی در کشور با مشکل مواجه است.

همتی کنترل هزینه‌ها را از مهمترین مسائل سازمان تأمین اجتماعی دانست و گفت: سازوکارهای کنترل هزینه‌های درمان در وزارت بهداشت درحال پیگیری است و سازمان تأمین اجتماعی در این زمینه همواره پیشتاز بوده است. فرصت مناسبی فراهم شده است تا با همکاری وزارت بهداشت هزینه‌‌ها را بدون کاهش سطح خدمات کنترل کنیم.

همچنین بابک عدلی، مدیر کل درمان تأمین اجتماعی استان تهران نیز در این مراسم گفت: نخستین بازدید دکتر سالاری از بیمارستان شهید فیاض‌بخش نشانه توجه و اهمیت ایشان به خدمت‌رسانی به مناطق محروم است.

وی افزود: این بیمارستان ویژگی‌های خاصی دارد، بهترین و به‌روزترین بخش درمان سرطان سازمان، تنها دستگاه شتاب‌دهنده خطی سازمان و دستگاه رادیوتراپی و شیمی‌درمانی در این بیمارستان قرار دارد و روزانه حدود 50 بیمار سرطانی از این مرکز خدمات دریافت می‌کنند.

به گزارش تسنیم عدلی در پایان پروژه درمانگاه فشافویه و درمانگاه رباط‌کریم را پروژه‌های مهم حوزه درمان تأمین اجتماعی برشمرد و تصریح کرد: ساختمان جدید بیمارستان‌های فیاض‌بخش و هدایت نیز در حال ساخت هستند که نیاز به حمایت مدیریت سازمان است.

پایان پیام/

مطالب مشابه