مجلس متولی رسیدگی به مشکلات دستیاران تخصصی پزشکی است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سید حمایت میرزاده در خصوص مشکلات دستیاران تخصصی پزشکی گفت: معمولأ مشکلات این افراد توسط کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بررسی می‌شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس در خصوص این موضوع که اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس رسیدگی به مشکلات دستیاران پزشکی را وظیفه کمیسیون آموزش مجلس می‌دانند، توضیح داد: ما معتقدیم دانشگاه‌های علوم پزشکی باید به وزارت علوم واگذار شوند تا متولی این رسیدگی به این افراد یک نهاد باشد، نمی‌توان عنوان کرد که وقتی بحث مزایا و حقوق پیش می‌آید اعلام کنیم که ما زیر نظر حوزه بهداشت و درمان فعالیت می‌کنیم و وقتی بحث سختی کار و مشکلات پیش بیاید اعلام کنیم که کمیسیون آموزش به مشکلات ما رسیدگی کند.

وی افزود: این موضوع باعث شده که دانشجویان سرگردان باشند و وزارت علوم که متولی رسیدگی به امور دانشجویان است به دلیل اینکه امور آموزشی دانشجویان زیر نظر وزارت بهداشت است به مشکلات آنها رسیدگی نکند، توجه داشته باشیم که آزمون دوره دستیاری توسط وزارت بهداشت برای این دانشجویان برگزار می‌شود و نباید وزارتخانه دیگری متولی امور دانشجویی آن‌ها باشد.

میرزاده گفت: این مشکل باعث شده که رزیدنت‌ها سرگردان شوند، ولی با وجود این مسائل کمیسیون آموزش جلساتی را با مسئولان وزارت بهداشت برگزار کرده، اما معتقدم ریشه اصلی این مشکلات متولی بودن دو وزارتخانه در زمینه مسائل این دانشجویان است.

به گزارش فارس سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس در پایان اضافه کرد: این دانشجویان می‌توانند با ارسال نامه‌ای به کمیسیون آموزش مجلس مشکلات خود را با ما در میان بگذارند و ما با برگزاری جلسه‌ای با مسؤولان وزارت بهداشت خواستار پیگیری مشکلات آنها شویم.

پایان پیام/

مطالب مشابه