تشکیل کمیته‌ای برای پیگیری مشکلات دستیاران در کمیسیون بهداشت مجلس
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدحسین قربانی در خصوص گلایه‌های دستیاران تخصصی پزشکی توضیح داد: یکی از گله‌مندی‌های کمیسیون بهداشت نیز بحث رسیدگی به مشکلات این افراد بوده است. به همین دلیل حدود سه هفته قبل جلسه‌ای با حضور مسؤولان معاونت آموزشی وزارت بهداشت برای بررسی مشکلات این افراد تشکیل شد و به آنها اعلام کردیم که رویه عملکرد بیمارستان‌ها و استفاده از این افراد باید تغییر کند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: این یک واقعیت است که در بسیاری از بیمارستان‌ها اعمال جراحی به وسیله رزیدنت‌ها انجام می‌شود و حضور بیش از حد رزیدنت‌ها به عنوان کشیک شب قطعاً باید اصلاح شود، این افراد نیازمند فرصت مطالعه هستند همچنین از لحاظ روحی و روانی باید فرصت استراحت داشته باشند به دلیل اینکه خستگی بیش از حد منجر به ارائه خدمات بی‌کیفیت خواهد شد.

وی افزود: ساماندهی این افراد باید به وسیله معاونت آموزشی وزارت بهداشت صورت گیرد و معاونت آموزشی لازم است پاسخگوی مشکلات این افراد باشد، با هماهنگی‌های وزارت بهداشت کمیته‌ای برای حل و پیگیری مشکلات این افراد در کمیسیون بهداشت مجلس تشکیل شد و مسؤولیت رسیدگی به این مشکلات به نایب رئیس دوم کمیسیون واگذار شده است.

به گزارش فارس قربانی در پایان اضافه کرد: با توجه به  اهمیت این موضوع این کمیته به زودی کار خود را آغاز خواهد کرد و از نمایندگان این افراد نیز برای مطرح کردن مشکلات‌شان دعوت به عمل خواهد آمد.

پایان پیام/

مطالب مشابه