بیشترین بار بیماری‌های غیر واگیر ناشی از سبک زندگی غلط است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، عبدالرحمان رستمیان در نشست خبری هفتمین سمپوزیوم و چهارمین جشنواره ملی خود مراقبتی و آموزش بیمار، افزود: بیشترین بار بیماری های غیر واگیر ناشی از سبک زندگی غلط است، در واقع دو سوم مرگ و میرها و بیماری های غیر واگیر، ناشی از سبک زندگی غلط است. از همین رو به دنبال اجرای برنامه هایی برای ارتقای سلامت جامعه و مردم هستیم.

رئیس هفتمین سمپوزیوم و چهارمین جشنواره ملی خود مراقبتی و آموزش بیمار با اشاره به شاخص های ارتقای سلامت، گفت: بررسی ها و مطالعات نشان داده است که بیش از ۵۰ درصد مردم، تحرک و فعالیت فیزیکی لازم را ندارند، همین عدم تحرک، باعث شده سندروم متابولیک در جامعه خیلی شایع شود و می بینیم که اسید اوریک خون افراد بالا رفته است.

رستمیان با اشاره به آمار مرگ و میر ناشی از بیماری های غیر واگیر در کشور افزود: متاسفانه این آمار در تهران بالاتر از میانگین کشوری است. به طوری که این عدد در تهران ۷۹ درصد و در کشور ۷۵ درصد است.

وی در ادامه بر اهمیت شناسایی شاخص های استانی برای شناخت ضعف ها در مسیر ارتقای سلامت جامعه تاکید کرد و افزود: متاسفانه سرانه مصرف لبنیات در کشور به شدت پایین آمده است.

به گزارش مهر رئیس هفتمین سمپوزیوم و چهارمین جشنواره ملی خود مراقبتی و آموزش بیمار در پایان به افزایش مصرف مواد دخانی در کشور اشاره کرد و گفت: مصرف قلیان در افراد بالای ۱۵ سال تهران به بالای ۱۷.۵ درصد رسیده است که این موضوع خیلی نگران کننده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه