کلید نهایی آزمون دکتری پزشکی سال ۹۸ امروز منتشر می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، آبتین حیدرزاده از انتشار کلید نهایی آزمون دکتری پزشکی وزارت بهداشت خبر داد و گفت: کلید اولیه آزمون عصر روز نخست تیر ماه ۹۸ بر روی سایت سنجش پزشکی منتشر شد و امروز کلید نهایی آزمون دکتری پزشکی سال ۹۸ پس از رسیدگی به اعتراضات در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر می‌شود.

رئیس سنجش آموزش پزشکی با اشاره به آمار شرکت کنندگان سنجش آموزش پزشکی اظهار کرد: ۹ هزار و ۲۲۰ داوطلب در آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی امسال ثبت نام کرده‌ بودند و از این تعداد ۶  حدود سه هزار نفر به دلیل نقص مدرک نتوانستند در آزمون شرکت کنند و از ۶ هزار داوطلبی که کارت ورود به جلسه آزمون را دریافت کرده بودند، پنج هزار و ۱۹۰ نفر در آزمون دکتری پزشکی سال ۹۸ شرکت کردند.

حیدرزاده گفت: نتایج اولیه آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی ۲۶ تیر ۹۸ در سایت سنجش پزشکی اعلام می‌شود و انتخاب رشته داوطلبان مجاز در روزهای ۲۶ تا ۳۰ تیر ۹۸ صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به زمان مصاحبه و اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری پزشکی گفت: اسامی داوطلبان واجد شرایط برای مصاحبه هفته سوم مرداد اعلام می شود و مصاحبه هفته چهارم مرداد تا نیمه اول شهریور صورت می‌گیرد.

رئیس سنجش آموزش پزشکی ادامه داد: هفته آخر شهریور  نتایج نهایی آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ منتشر و ثبت نام دانشگاه‌ها در هفته آخر شهریور انجام می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان حیدرزاده در پایان اضافه کرد: آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ در ۶۴ رشته علوم پایه پزشکی و بهداشت، ۲ رشته دندانپزشکی و ۱۳ رشته داروسازی در روزهای پنجشنبه و جمعه ۳۰ و ۳۱ خردادماه ۹۸ برگزار شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه