۱۶۹ بیمارستان موفق به کسب استانداردهای گردشگری سلامت شده‌اند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا عسگری اظهار داشت: در بین حدود هزار بیمارستان فعال در کشور تنها ۱۶۹ بیمارستان توانسته‌اند با رعایت استانداردها، درجه یک اعتباربخشی داخل کشور را دریافت و مجوز گردشگری سلامت را کسب کنند.

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان وزارت بهداشت ادامه داد: تلاش می‌کنیم اعتباربخشی فعلی که در سطح کشور انجام می‌شود را با معیارهای بین‌المللی منطبق کنیم تا بیمارستان‌های گردشگری سلامت تفاوتی با بیمارستان‌های سراسر دنیا نداشته باشد.

وی در خصوص الزامات کسب درجه بیمارستان گردشگری سلامت گفت: این بیمارستان‌ها موظف هستند تا سایتی به زبان‌های مختلف برای ارائه خدمات به توریست‌ها راه‌اندازی کنند و قیمت تمام خدمات را در این سایت قرار دهند تا گردشگران سلامت بتوانند از میزان هزینه درمان خود اطلاع یابند. همچنین تمام کارشناسان باید با زبان‌های رایج دنیا آشنایی داشته باشند تا بتوانند به بیماران به خوبی خدمت ارائه دهند.

عسگری تصریح کرد: ثبت بیماران گردشگری سلامت جزو دیگر الزامات این بیمارستان‌ها است که وزارت بهداشت بتواند وضعیت مراجعین به این بیمارستان‌ها را رصد کند.

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: بیمارستان‌های عادی نیز می‌توانند با ارائه درخواست و طی کردن این مراحل درجه گردشگری ثبت کنند در حال حاضر ۸۹ بیمارستان دولتی جزو این دسته قرار داشته و مابقی بیمارستان‌های خصوصی هستند.

به گزارش فارس وی در پایان اضافه کرد: از زمان اجرای طرح اعتباربخشی کیفیت خدمات بیمارستان‌ها افزایش پیدا کرده است و IPD تعدادی از بیمارستان‌ها به دلیل رعایت نکردن استانداردها لغو شده است،ارزیابی‌های مکرر ما نشان داد که این بیمارستان‌ها کیفیت و استانداردهای لازم را رعایت نکرده بودند.

پایان پیام/

مطالب مشابه