ثبت نام بیست و چهارمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی آغاز شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، اصغر عبادی فر ضمن اعلام این خبر، گفت: مطابق دوره های گذشته، این دوره شامل دو بخش افراد حقیقی و نهادهای حقوقی حوزه علوم پزشکی است. برگزیدگان دسته اول، از بین محققین، محققین جوان و دانشجو و صاحبان پژوهش های برتر و برگزیدگان حقوقی از میان موسسات مرتبط با پژوهش شامل دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی، نشریات علوم پزشکی، کمیته های تحقیقات دانشجویی و مراکز رشد فناوری و همچنین موسسات غیر دولتی حامی پژوهش معرفی خواهند شد.

رییس مرکز توسعه و هماهنگی تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ادامه داد: پژوهشگران می توانند در سه کمیته علوم بالینی و سلامت، کمیته علوم پایه پزشکی و کمیته ابداعات، اختراعات و فناوری در فراخوان جشنواره شرکت کنند و شرط ثبت نام در گروه محققین دو کمیته اول، دارا بودن شاخص H دوازده و بالاتر و برای گروه محققین جوان و دانشجو H هشت و بالاتر می باشد و مبنای ارزیابی برحسب امتیازات کسب شده در کارنامه پژوهشی افراد می باشد. همچنین در کمیته ابداعات، اختراعات و فناوری شرط H index وجود ندارد.

وی با اشاره به گروه پژوهش برتر افزود: متقاضی این گروه می تواند به طور مستقل با یک مقاله اصیل پژوهشی پراستناد، با شرایط اعلام شده در فراخوان در یکی از دو کمیته علوم بالینی و سلامت یا کمیته علوم پایه پزشکی شرکت کند. بنابراین برای یک تحقیق خوب و ارزشمند در جشنواره جایگاه تعریف شده وجود خواهد داشت.

عبادی فر، اهم تغییرات این دوره از جشنواره را به شرح زیر اعلام کرد:
- مقالات چاپ شده در مجلات نمایه شده در بانک های اطلاعاتی ISI(Web of Science), Medline, PubMed, PMC, Scopus,  مورد ارزیابی و امتیازدهی قرار می گیرند.
- برای محاسبه امتیاز پژوهش برتر، عدد Citation وIF  هر دو از ISI  استخراج می شود.
- نحوه محاسبه امتیاز هرمقاله کارنامه پژوهشی نیز مطابق دستورالعمل جدید تغییر کرده است.

به گزارش وب‌دا دبیر هیات اجرایی بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی در پایان اضافه کرد: ثبت نام داوطلبین در بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی از شنبه  ۱۵ تیر ماه آغاز می شود و تا پایان وقت اداری روز 30/7/1398 ادامه خواهد یافت. فرآیند ثبت نام با عضویت در سامانه جشنواره رازی و ارسال آثار به صورت الکترونیکی از آدرسrazi.research.ac.ir و یا razi.hbi.ir  انجام می شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه