شرایط فروش شیرخشک‌های خاص در داروخانه‌ها
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مهناز خانوی با اشاره به استراتژیک بودن فرآورده‌ها و بخشنامه هیئت‌ وزیران مبنی بر نظارت بر زنجیره تأمین و ثبت اطلاعات مصرف‌کنندگان شیرخشک‌های ویژه، عنوان کرد: مراتب نظارت بر زنجیره تأمین از توزیع‌کننده تا مصرف‌کننده در تاریخ اواخر شهریور سال گذشته به‌تمامی معاونت‌های غذا و داروی سراسر کشور ابلاغ شد.

مدیرکل فراورده‌های طبیعی سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو ادامه داد: همچنین سازمان غذا و دارو به‌ منظور کنترل جریان اطلاعات موجود در زنجیره تأمین شیرخشک‌های ویژه، دسترسی‌های ویژه در سامانه متمرکز HIX به معاونت‌ها، محدودیت توزیع داروخانه‌ای رفع و خریدوفروش فرآورده‌ها برای تمامی داروخانه‌ها را به رعایت فرایند ثبت اطلاعات و مطابق تجویز پزشک مشروط کرده و به‌ تمامی شرکت‌های توزیع‌کننده مربوطه اعلام کرد.

وی افزود: شیرخشک‌های رژیمی و غذاهای ویژه در داروخانه‌ها و مراکز توزیع به میزان کافی وجود دارد، برنامه‌های تامین این فرآورده‌ها مطابق روال گذشته در حال انجام بوده و در زمینه قاچاق و دلالان ناصرخسرو تاکنون گزارشی به سازمان منعکس نشده است.

به گزارش ایسنا خانوی در پایان گفت: به‌ منظور اطمینان از صحت عملکرد نظارتی معاونت‌های غذا و دارو، مکاتبات لازم برای بررسی مجدد و نظارت بر بازار انجام‌شده است. هموطنان نیز در صورتی که گزارشی از قاچاق این فراورده‌ها دارند، مراتب را به معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی گزارش کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه