داروی بیماران خاص و صعب‌العلاج مناطق سیل زده تامین شده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، قاسم جان بابایی اظهار کرد: در تمام مناطق سیل زده داروی بیماران خاص و صعب العلاج تامین شده است و هیچ گونه کمبودی در این خصوص وجود ندارد، اقدامات درمانی برای افرادی که بیماری آنها بر اساس پرونده الکترونیک سلامت شناسایی شده است، انجام می‌شود و حتی پیشگیری از بروز بیماری‌های دیگر در دستور کار است.

معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: گروه‌های پر خطر به ویژه مادران باردار در مناطق سیل زده شناسایی و به نقاط امن منتقل شدند و در صورت ابتلای این افراد به بیماری خاص‌ در سریع‌ترین زمان ممکن دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز گروه‌های پر خطر در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

وی افزود: ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق سیل زده کاملا رایگان است و حتی پروسه تامین داروی آن‌ها بدون دریافت هیچ هزینه‌ای انجام می‌شود.

جان بابایی گفت: برخی از دارو‌های بیماران خاص باید در محیط سرد و در درون یخچال باشد به همین دلیل وزارت بهداشت یخچال‌هایی را در محل تجمع ساکنان مناطق سیل زده برای نگهداری داروی بیماران خاص در نظر گرفته و سلامت داروی افراد پرخطر و بیماران صعب العلاج کاملا تضمین شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان معاون وزیر بهداشت در پایان اضافه کرد: تا به این لحظه مشکلی در زمینه تحویل داروی بیماران خاص ساکن در کمپ‌های مناطق سیل زده وجود نداشته است و داروی بیماران صعب العلاج در خانه‌های بهداشت نگهداری و به وسیله کارشناسان مراقب سلامت پس از شناسایی بیماران خاص تحویل آن‌ها می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه