پوسیدگی دندان بیش از ۶۰ درصد دانش‌آموزان پایه ششم شناسایی و حل شده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حمید صمدزاده درباره طرح دهان و دندان عاری از پوسیدگی گفت: برنامه مشترکی با مجموعه آموزش و پرورش تحت عنوان "دهان و دندان عاری از پوسیدگی" برای دانش آموزان پایه ششم در نظر گرفته شده است. این طرح از سال تحصیلی ۹۷- ۹۸ در مدارس سطح کشور به اجرا رسیده است.

رئیس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت ادامه داد: تاکنون مشکل بیش از ۶۰ درصد دانش‌آموزان پایه ششم شناسایی و حل شده است. امیدواریم تا پایان تابستان بتوانیم به ۸۰ درصد دانش‌آموزان خدمات ارائه کنیم؛ البته در حال حاضر پیگیر انجام آن هستیم.

صمد‌زاده گفت: برنامه‌ریزی ما این است، دانش‌آموزان پایه ششم در سطح مدارس شناسایی و به مراکز بهداشتی و درمانی ارجاع داده شوند تا خدمات ترمیمی و جرم‌گیری برای آنها انجام شود، در روستاها این اقدام رایگان صورت می‌گیرد.

وی افزود: در شهرها نیز بنابر بضاعت مردم، افرادی که توانایی مالی ندارند، خدمات برای آنان به صورت رایگان انجام می‌شود. در حال حاضر طرح دهان و دندان عاری از پوسیدگی فقط برای دانش‌آموزان پایه ششم اجرا می‌شود، زیرا آنان برای آخرین سال در دوره ابتدایی حضور دارند و در سال‌های بعد ما به آنان دسترسی نداریم و وارد مقطع جدیدی می‌شوند.

به گزارش ایلنا رئیس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت در پایان اضافه کرد: نزدیک یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت سنی این پایه است. با توجه به اینکه این کار، به تازگی آغاز شده است، طی بررسی‌ها تصمیم گرفتیم که این کار را از پایه ششم آغاز کنیم. به مرور زمان به مقاطع پایین‌تر مانند پایه پنجم و چهارم این طرح را ارائه خواهیم کرد، زیرا جمعیت زیادی هستند. در حال حاضر ۷ میلیون دانش‌آموز داریم که خدمات برای این تعداد دانش‌آموز، زیاد است.

پایان پیام/

مطالب مشابه