ذخیره استراتژیک نخ جراحی برای عمل‌های خاص انجام شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سیدحسین صفوی افزود: نخ جراحی، تولید داخلی دارد و عموم کاربردهای آن در جراحی از سوی تولیدکنندگان داخلی پوشش داده می شود.

مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو ادامه داد: مواد اولیه تولید نخ های جراحی داخلی تامین شده و خط تولید آن نیز فعال است پس از بابت کمبود آن جای نگرانی نیست. با این وجود برای انجام برخی عمل های تخصصی نیاز به واردات این کالا داریم بنابراین ذخیره استراتژیک انجام شد.

صفوی گفت: اگر مراکز درمانی با حواله این اداره اقدام به تامین نخ جراحی کنند، هیچ عملی به دلیل نبود نخ جراحی کنسل نمی شود.

وی افزود: برای واردات نخ های جراحی نیز تامین ارز انجام شده است. هرچند مشکلات بانکی تحت تاثیر تحریم وجود دارد اما برنامه ریزی برای ذخیره استراتژیک تجهیزات و ملزومات پزشکی انجام می شود. 

مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو در ادامه به باتری قلب اشاره کرد و یادآور شد: با اینکه ضربان ساز "پیس میکر Pacemaker" و دفیبریلاتور قلبی داخلی "آی سی دی ICD" گران قیمت هستند و از سوی کمپانی های معدود و محدود تولید می شوند اما ذخیره آن نیز انجام شده است.

به گزارش ایرنا صفوی در پایان اضافه کرد: ذخیره استراتژیک روی عموم تجهیزات پزشکی انجام می شود با این حال بیمارستان ها باید در مورد مصرف تجهیزات دقت کنند و استفاده از تجهیزات از روی نظم باشد.

پایان پیام/

مطالب مشابه