مدیران جدید تامین اجتماعی از تجربه کافی برخوردار نیستند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مسعود رضایی با انتقاد از بی‌توجهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در انتخاب ریاست تامین اجتماعی که وقفه قابل مشهودی را در روند فعالیت این سازمان ایجاد کرده است، گفت: بعد از تغییر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یک گسلی بین روش گذشته و جدید این وزارتخانه به وجود آمده است و تقریبا مدیرانی که انتخاب شده‌اند از تجربه کافی برخوردار نیستند، از سوی دیگر سازمان تامین اجتماعی هم همچنان با سرپرست اداره می‌شود.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: آنچه مسلم است سرپرستان به این دلیل که مدت کوتاهی در این سمت فعالیت می‌کنند، امیدی به آینده کاری خود ندارند و علاقه‌مند به پیگیری موضوعات مختلف نیستند و این ضعفی است که در شرایط کنونی در سازمان تامین اجتماعی وجود دارد.

رضایی گفت: اعمال تغییرات در سیستم مدیریتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هر چند با هدف جوانگرایی صورت گرفته است، ولی به این دلیل که به طور ناگهانی صورت گرفته است باعث ایجاد فاصله از تجربیات مفید مدیران اسبق شده است.

وی افزود: انتصاب مدیر جدید صندوق بازنشستگی کشوری که جمعیت زیادی حقوق و مستمری خود را از آن دریافت می‌کنند، مصداق بارز این مشکل بوده که باعث بروز وقفه‌ای در روند فعالیت‌های این صندوق شده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان اضافه کرد: هم‌اکنون در عملکرد بخش‌های مختلف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ویژه سازمان تامین اجتماعی یک رخوت و سستی مشاهده می‌شود که امیدواریم آقای شریعتمداری به سرعت برای رفع این مشکل در رابطه با انتخاب ریاست آن تصمیم‌گیری کرده و در این روند ضمن بهره‌مندی از تجربه مدیران اسبق از ظرفیت مدیران جوان هم استفاده کرده تا این سازمان از وضعیت کنونی نجات پیدا کند.

پایان پیام/

مطالب مشابه