بسیج ملی کنترل فشار خون در ۲ فاز اطلاع‌رسانی و سنجش فشارخون اجرا می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کیانوش جهانپور در ارتباط زنده ویدیویی با مدیران روابط عمومی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور، اظهار داشت: نسخه وزارت بهداشت برای اطلاع رسانی و تولید محتوا در بسیج ملی کنترل فشار خون برای کل کشور و دانشگاه های علوم پزشکی لزوما نسخه واحد نیست و در هر منطقه می توان و باید با زبان و گویش و فرهنگ مردم آن منطقه، پیام ها را منتقل کرد.

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ادامه داد: خوشبختانه همکاری ها و جلسات بسیار خوبی با مدیران و مسئولان سازمان صدا و سیما و خبرگزاری های عمده کشور داشته ایم و ظرفیت صدا و سیمای استانها در این راستا فعال تر می شود.

وی افزود: بر اساس آمارها، در سال 96 در کشور 97 هزار نفر بر اثر بیماری های مرتبط با فشار خون بالا، جان خود را از دست داده اند و باید توجه همگانی به این بیماری معطوف شود و همه دستگاه ها نیز در کنترل و پیشگیری از آن به وزارت بهداشت کمک کنند.

جهانپور گفت: بسته اطلاع رسانی بسیج ملی کنترل فشار خون شامل محتوای علمی و آموزشی، لوگو، پوستر و شعار واحد در سایت معاونت بهداشت وزارت بهداشت بارگذاری شده و یا برای کارگروه‌های استانی و شهرستانی ارسال شده و خوشبختانه کار اطلاع رسانی به جامعه از روزهای گذشته در دانشگاه های مختلف آغاز شده است.

رییس کارگروه ارتباطات و اطلاع رسانی بسیج ملی کنترل فشار با بیان اینکه بسیج ملی کنترل فشار خون در دو فاز اطلاع رسانی و سنجش فشار خون، اجرایی می شود، افزود: در فاز اول اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون به دلیل همزمانی با ایام ماه مبارک رمضان، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه و به ویژه جمعیت هدف یعنی افراد 30 تا 70 سال و زنان باردار در دستور کار قرار دارد اما از یک روز بعد از عید سعید فطر تا 15 تیرماه، فاز عملیاتی و اجرایی این بسیج ملی یعنی سنجش فشار خون در ایستگاههای سلامت و نقاط تعیین شده کشور انجام می شود.

وی از بیماری های غیرواگیر به عنوان عمده ترین دلیل مرگ مردم ایران یاد کرد و گفت: یکی از مهم ترین عوامل بیماری های غیرواگیر، فشار خون و عدم کنترل آن است بنابراین در بسیج ملی کنترل فشار خون به دنبال شناسایی حداقل 2 میلیون بیمار جدید مبتلا به فشار خون هستیم و این بیماران پس از تشخیص، به سطوح بعدی ارجاع می شوند.

به گزارش وب دا جهانپور در پایان اضافه کرد: فردا نخستین نشست خبری بسیج ملی کنترل فشار خون با حضور وزیر بهداشت و معاونین مربوطه در این طرح، برگزار و پس از آن، پوستر رسمی طرح بسیج ملی کنترل فشار خون رونمایی می شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه