نمی‌توانیم سر هر کوچه یک مرکز انتقال خون راه‌اندازی کنیم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، از آنجا که خون و فرآورده‌های خونی مانند پلاسما، پلاکت سبب نجات جان بسیاری از بیماران است، اهدای خون یکی از کار‌های خداپسندانه و نیک در تمام ایام سال به خصوص ماه مبارک رمضان محسوب می‌شود.

چند سالی است که مردم در ماه مبارک رمضان به نذر خون اقدام می‌کنند و این موضوع در حالی است که بر اساس گزارش‌های میدانی چند مرکز انتقال خون سراسر استان تهران تعطیل شده‌اند و اهداکنندگان باید جهت انجام این کار خداپسندانه به مراکز جامع انتقال خون بروند؛ مرکز انتقال خون منطقه ۹ خیابان آزادی یکی از مراکزی است که اهداکنندگان را برای انجام این کار خیر به مرکز جامع ستاری هدایت می‌کند.

مرتضی طباطبایی مدیر کل انتقال خون استان تهران در این خصوص گفت: بر اساس قانون مراکز انتقال خونی که شرایط مناسب و ایده آل از نظر بهداشتی، محیطی ندارند باید تعطیل و به نزدیک‌ترین مرکز جامع انتقال خون منتقل شوند.

طباطبایی گفت: مرکز انتقال خون آزادی به صورت کانکسی بوده به همین دلیل در راستای ارتقا کیفیت و شرایط محیطی مناسب این مرکز تعطیل و به مرکز انتقال خون جامع ستاری که در نزدیکی مرکز انتقال خون آزادی است نقل مکان کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان افزود: ما نمی‌توانیم سر هر کوچه یک مرکز انتقال خون راه‌اندازی کنیم، اما مراکز جامع در سطح استان تهران نزدیک همه مردم و به خوبی در محله‌های مختلف استان تهران و به خصوص شهر تهران توزیع شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه