شرکت هیات ایرانی در مجمع جهانی کاهش خطرات بلایای طبیعی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی بختیاری با اعلام این مطلب افزود: این مجمع در نظر دارد یک جنبش قوی و پایدار برای کاهش خطرپذیری بلایا در سراسر جهان ایجاد کند که منجر به افزایش مسئولیت و تقویت تاب آوری حوادث در جوامع می شود.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته برای حضور موثر و ارائه دستاوردها و توانمندی های کشورمان در زمینه مدیریت بحران، جمهوری اسلامی ایران در راس هیاتی به ریاست اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و با حضور نمایندگانی از کارگروه ها و دستگاه های همکار در این نشست حضور می یابند. 

بختیاری گفت: این مجمع از جمله نشست های مهم جهانی در حوزه کاهش خطرپذیری بلایا است که با حضور نمایندگان اکثریت قریب به اتفاق کشورهای دنیا برگزار می شود و در حاشیه آن نشست های تخصصی با حضور وزرای کشورهای شرکت کننده، نمایشگاه اقدامات کشورها، جشنواره فیلم حوادث و کارگاه ها و نشست های تخصصی متعددی برنامه ریزی شده است.

به گزارش ایرنا وی در پایان افزود: علاوه بر ایراد نطق رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در نشست عمومی، ملاقات با دستیار دبیرکل، رئیس آژانس توسعه همکاری های سوئیس و روسای برخی هیات های کشورهای شرکت کننده از دیگر برنامه های هیات ایرانی در این اجلاس است.

پایان پیام/

مطالب مشابه