موفقیت در تولید کیت تشخیص بیماری هانتینگتون
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سیروس زینلی در توضیح تازه‌ترین تولیدات شرکت زیست‌فناوری کوثر  اظهار کرد: موفق شدیم کیت تشخیص بیماری هانتینگتون را تولید کنیم. 

مدیرعامل یک شرکت زیست‌فناور ادامه داد: بیماری هانتینگتون مربوط به حرکات غیرارادی دست و پا و عدم کنترل حرکات است و فردی که به این بیماری مبتلاست سال‌های سختی را سپری می‌کند و در نهایت فوت می‌کند. اکنون با تولید این کیت گام مهمی در جهت تشخیص این بیماری برداشته می‌شود. 

وی همچنین از تولید کیت تشخیص بیماری دیستروفی عضلانی نیوتونیک به دست متخصصان توانمند داخلی خبر داد و افزود: نیوتونیک یک دیستروفی عضلانی است که در اثر ازدواج‌های فامیلی به نوزاد متولد شده و تشخیص آن بسیار سخت و پر هزینه است که با تولید این کیت، تشخیص این بیماری با قیمت مناسبی میسر می‌شود.

زینلی از تولید کیت دیگری برای تشخیص بیماری آتروفی عضلانی نخاعی "SMA" خبر داد و گفت: این بیماری، یکی از شایع‌ترین موارد میان خانواده‌ها در سراسر جهان است که بیماری کشنده‌ای در اغلب موارد محسوب می‌شود. 

مدیرعامل یک شرکت زیست‌فناور ادامه داد: اکنون در برخی کشورها مانند آمریکا غربالگری نوزادان برای تشخیص این بیماری آغاز شده‌است، اما با تولید کیت تشخیصی در ایران، می‌توان غربالگری را حتی قبل از تولد نوزاد و حتی پیش از ازدواج والدین انجام داد. این می‌توان جایگزین کیت "MLPA" شود.

وی با اشاره به تولید کیت تعیین اصالت یا هویت اسب، تصریح کرد: هم اکنون طی قراردادی با فدراسیون اسبدوانی از این کیت برای تعیین اصالت و هویت اسب‌ها استفاده می‌شود. 

به گزارش تسنیم زینلی در پایان اضافه کرد: تا پیش از این، از کیت شرکت ترمو فیشر آمریکا برای تعیین هویت اسب ها استفاده می‌شود، حتی کشور ما برای این منظور مجبور بود نمونه‌ها را به خارج ارسال کند، اما نمونه داخلی نه تنها قابلیت‌های نمونه خارجی را داراست، بلکه قابلیت‌های بیشتری هم دارد و بسیار مقرون به صرفه‌تر است.

پایان پیام/

مطالب مشابه