خط قرمز وزارت بهداشت واردات مشابه خارجی داروی تولید داخل است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ایرج حریرچی به مناسبت روز بیماری های خاص، گفت: خوشبختانه با تلاش هاي سازمان غذا و دارو و با توجه به منابع خوبی که دولت در سال 97 به حوزه دارو و ملزومات بیماران خاص، اختصاص داده، در حال حاضر هیچ گونه مشکل خاصي در زمینه تامین داروهای بیماری های خاص وجود ندارد.

 معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: عمده داروهای مصرفی بیماران خاص تولید داخل است و 4 داروی جدید نيز در روز های اخیر به مجموعه دارویی ما اضافه شده است. بعضی داروهای این بیماران هنوز در کشور تولید نشده اند و یا نسبت به میزان مصرفی که دارند تولید آنها دارای توجیه اقتصادی نیست.

وی افزود: به دلیل حمایت از تولید داخل و محدودیت های تبادلات ارزی، خط قرمز وزارت بهداشت واردات مشابه خارجی داروی تولید داخل است.

حریرچی گفت: در شرایط سخت سال گذشته با پایمردی وزارت بهداشت و حمایت دولت خوشبختانه نه تنها هیچ گونه کمبودي در تامين داروهای بیماران خاص به وجود نیامد، بلکه افزایش قیمت در بخش دارو نسبت به سایر اقلام مصرفی مردم بسیار کمتر بود.

به گزارش وب‌دا معاون کل وزارت بهداشت در پایان در خصوص تسهیلات جدید برای بیماران خاص در حوزه دارویی تصريح كرد: سال هایی که تورم بالا است و مردم قدرت خرید کمتری دارند، مجبور می شوند عمده هزینه ها را به غذا و مسکن اختصاص دهند و از هزینه های دیگر مانند بهداشت و درمان بکاهند. مهم ترین برنامه ما امسال این است که دارو و تجهیزات بیماران خاص را به گونه ای تامین کنیم که مردم کمتر با فشار مالی مواجه شوند، ضمن اینکه به بحث پیشگیری نیز توجه ویژه خواهيم داشت.

پایان پیام/

مطالب مشابه