نرخ رشد جمعیت شرایط خوبی ندارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ساره محمدی با بیان اینکه در حال حاضر نرخ باروری در کشور ما ۲.۰۵ درصد است، اظهار داشت: این رقم تقریبا با نرخ جایگزین برابر بوده یعنی اینکه به ازای هر مرگ و میر ما تولد داریم. اما توجه داشته باشیم که وضعیت کشور در حوزه جمعیت مناسب نیست.

مدیرملی پروژه جمعیت در وزارت بهداشت ادامه داد: در حال حاضر نرخ رشد جمعیت شرایط خوبی ندارد و کشور به سمت پیر شدن در حال حرکت است. 

وی افزود: سن افزایش نرخ سرباری به دو طیف کودک و سالمند تقسیم‌بندی می‌شوند، این دو طیف نمی‌توانند مولد اقتصاد باشند و اگر وضعیت کشور ما به همین روال پیش برود در آینده از لحاظ اقتصادی و اجتماعی وضعیت خوبی نخواهیم داشت.

محمدی گفت: موضوع جمعیت یکی از دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری است، تمام ارگان‌ها برای افزایش نرخ جمعیت باید دست به دست یکدیگر بدهند و در زمینه کارهای اجتماعی، فرهنگی و تأمین زیرساخت‌های اجتماعی در کنار دولت قرار گیرند تا رشد جمعیت افزایش پیدا کند.

به گزارش فارس مدیرملی پروژه جمعیت در وزارت بهداشت در پایان با بیان اینکه در حال حاضر ۳ میلیون زوج نابارور در کشور ما وجود دارد، گفت: متأسفانه سالانه ۸۰ هزار نفر به آمار این افراد افزوده می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه