مشاور وزیر در امور پزشکان عمومی در سمت خود ابقا شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، متن اين حكم به شرح زير است؛ 


جناب آقای دکتر سعید تاملی
 
بدینوسیله کماکان به عنوان مشاور اینجانب در امور پزشکان عمومی ابقاء می‌شوید، انتظار می‌رود در این جایگاه به موارد ذیل التفات فرماييد.

1- پزشکان عمومی اولین دروازه بان نظام سلامت در مراکز بهداشتی درمانی، پس از بهورزان، کارشناسان بهداشتی، مامائی و پرستاران بوده، به علاوه، بهترین ابزار مدیریتی در نظام سلامت به خصوص اولین سطح ارائه خدمت که مهمترین آن نیز هست، می‌باشند. تقویت این جایگاه و تفسیر اهمیت اجتماعی آن به عهده همگان است.

2- در سال های اخیر با توسعه آموزش‌های تخصصی و فوق تخصصی، جایگاه علمی و سودمند پزشکان عمومی مورد بی مهری قرار گرفته، لازم است با استفاده از این ظرفیت بی بدیل و کم هزینه در زیرساخت نظام ارائه خدمت و با استقرار سیستم ارجاع و با برگزاری دوره های کوتاه مدت برای پزشکی خانواده، مدیریت خدمات بهداشتی و غیره برای پزشکان عمومی، بتوانیم از این سرمایه انسانی ارزشمند بهره بیشتری ببریم.

3- اینجانب با معاون محترم آموزشی در رابطه با تغییراتی در دروس مهارت آموزی و جامعه محور نمودن آموزش ها در دوره پزشکی عمومی مذاکرات و مکاتباتی داشته‌ام. لازم است جنابعالی موارد را پیگیری و هرچه زودتر پروپوزال نهائی را که چگونه پزشکان عمومی آراسته به مهارتهای مورد نیاز نظام ارائه خدمت و آگاه از مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت تربیت کنیم به اینجانب اراده نماييد. 

4- وضعیت معیشت این عزیزان از موارد پر اهمیتی است که باید بدان بپردازیم. لذا، به نحو مقتضی راهکارهای: اولا" به کارگیری فارغ التحصیلان و ثانیا" تقویت بنیه اقتصادی ایشان را تدوین و ارسال نماييد.

5- ازآنجا که پزشکان عمومی بهترین حلقه های علمی و اجرايي اتصال بین بخشی در نظام سلامت اند، لذا با توجه به بخش تاثیرگذار مشارکت های بین بخشی در نظام سلامت، راهکارهای استفاده از پزشکان عمومی در مدیریت سلامت در دستگاه های موثر دیگر و سازمان های مردم نهاد را بررسی و در قالب طرح ملی ارائه نماييد.

توفیق جنابعالی را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

دكتر سعيد نمكي 
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي

پایان پیام/

مطالب مشابه